Myślenice: Płonące śmieci strażacy gasili prawie 6 godzin

fot. PSP Myślenice

Walka z ogniem na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Myśleniach trwała prawie 6 godzin

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach oraz OSP Dolne Przedmieście walczyli z ogniem w Zakładzie Zagospodarowania Odpadami w Myślenicach prawie 6 godzin. Na powierzchni ok 150 m.kw. paliły się odpady komunalne. Straż została powiadomiona o ogniu o godz. 3 w nocy 21 lutego. 

- Do gaszenia został użyty ciężki sprzęt specjalistyczny ładowarka naczyniowa i koparka kołowa, który sukcesywnie usuwał śmieci w celu dotarcia do niżej położonych warstw i dogaszenia pożaru. W związku z dużym zadymieniem ratownicy musieli pracować w aparatach powietrznych. Pożar udało się opanować przed godz. 9 rano - mówi Marian Rokosz, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • Bartek 25.02.2015 - 16:07
  jak moga sie zapalic smieci?
  9 27 Cytuj Zgłoś
 • 25.02.2015 - 16:21
  kupa kompostowa to i się zapali ;)
  19 1 Cytuj Zgłoś
 • 25.02.2015 - 16:26
  Bardzo prosto bartek. W procesie rozkładu ( fermentacji) powstaje m.in biogaz i metan. Ich nieprawidłowa eliminacja może łatwo doprowadzic do samozapłonu. O ile wiem w Myślenickim ZZO jest system odgazowania kwatery składowiska więc pewnie był wadliwy, albo pracownicy zlekceważyli dane dostarczone przez system. Pozdrawiam mgr.inż
  46 4 Cytuj Zgłoś
 • 25.02.2015 - 22:08
  No to się ludzie nawdychali rakotwórczego syfu...
  20 4 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 9:48
  3 5 Cytuj Zgłoś
 • Bartek 26.02.2015 - 9:54
  mistrzu69 napisał/a:
  Bardzo prosto bartek. W procesie rozkładu ( fermentacji) powstaje m.in biogaz i metan. Ich nieprawidłowa eliminacja może łatwo doprowadzic do samozapłonu. O ile wiem w Myślenickim ZZO jest system odgazowania kwatery składowiska więc pewnie był wadliwy, albo pracownicy zlekceważyli dane dostarczone przez system. Pozdrawiam mgr.inż
  dzieki za odpowiedz
  10 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 10:12
  ZUO jest już podobno przygotowane do sprzedaży.
  7 3 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 10:46
  Szanowni Państwo, zuo to bankrut. Komornik okleił wszystko, z tego co wiem zabrał również maszyny, które zostały zwrócone kiedy urząd miasta z Waszych podatków wpłacił 1 mln!!!!!! zł komornikowi.

  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3734704,spolka-smieciowa-w-opalach,id,t.html
  Z tego co wiem, adwokat nie zdążył w terminie złożyć sprzeciwu, twierdzi, że zapomniał w skutek czego będzie musiał zapłacić odszkodowanie ZUO, odszkodowanie oczywiście zostanie wypłacone z polisy OC zapominalskiego adwokata. Czy nie wydaje Wam się to dziwne? Czy to się przypadkiem nie nazywa wyłudzenie odszkodowania? Myślę, że zuo dogadało się z adwokatem bo wiedzieli, że sprawa jest przegrana, a tak za "drobną" opłatą adwokat się podstawił a część zobowiązań zuo pokryje polisa adwokata a nie zuo.
  W dodatku Pani Kęsek, oskarża wszystkich wokół nie widząc błędów w zarządzaniu ZUO.
  DNO
  22 3 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 11:58
  Szkoda że wyborcy tego nie chcieli dostrzec przed wyborami.
  A teraz to h.. dupa i kamieni kupa.
  25 5 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 12:16
  Co to znaczy ze ZUO jest przygotowane do sprzedaży?????? Czyli 2 lata jakoś pociągnie jeszcze bo musi i po zakładzie??? Szkoda ze nikt z najbardziej zainteresowanych /pracownicy/ nie zna dokładnej sytuacji zakładu......... Masakra....
  15 3 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 12:59
  Musieli wytrzymać 2 lata bo dostali dotację i nic nie mogli zrobić. Minie okres ochronny i pójdzie "do żyda" za bezcen. Dziwne, że komuś opłaca się to kupić i jeszcze zarobić a oni nie potrafią wygenerować żadnego zysku. Zatrudnić kompetentnych ludzi, którzy znają się na odpadach a nie tylko znają się z burmistrzem i postawią zakład na nogi. To jest kpina, żeby wybudować takie cacko i nie potrafić z niego korzystać. Tam wszystko nie gra.
  Ja się nie zgadzam na sprzedaż zakładu. Koniec. Kropka.
  27 3 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 13:44
  zastanawia mnie jedno; dla czego sprawa „z panem od ryb” nie została już dawno temu załatwiona i to polubownie(za mniejsze pieniądze) skoro z góry i tak była skazana na porażkę? urząd nie musiałby teraz wypłacać kolejnych pieniędzy z kasy zadłużonego miasta
  pragnę też nadmienić że to kolejna kwota dokapitalizowania zuo i to tylko w przeciągu tego miesiąca!
  12 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 20:40
  Teraz te pieniądze trzeba odzyskać
  Słyszałem nie wiem ile w tym prawdy, lecz źródło to mnie jeszcze nie zawiodło ,iż szykuje się nam podwyżka abonamentu za wodę prawie o 90% ,oraz podwyżka za odpady komunalne o 30%
  Czy ktoś słyszał podobnie?? może warto iść na sesje rady w czwartek w przyszłym tyg
  16 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.02.2015 - 22:42
  tyle osób się głowi co z tym fantem zrobić a sprawa jest prosta, zrobić konkurs na głównego "menago" z najniższą krajową plus dobra premia od zysku, a nie jak teraz, czy się stoi czy się leży pięć tysiączków się należy (no chyba że więcej, nie wiem), przy takim rozwiązaniu szefuńciu stawał by na głowie żeby firma hulała, no ale u nas "pan/i derektor" ma chody u burmistrza i wszystko zlewa
  11 Cytuj Zgłoś
 • 27.02.2015 - 13:08
  ja piernicze, jak można dopuścić do takiej sytuacji.... od tego są organy spółki aby gwarantować ciągłość jej istnienia.
  Nie rozumiem czemu spółka jest nie rentowna:
  za mało śmieci?
  a co Zarząd zrobił aby zwiększyć ich liczbę?
  a jakie kroki podjał aby zapewnić dla spółki dodatkowe przychody?
  a czy szukał możliwości zarobienia pieniędzy na innych polach aktywności (dywersyfikował ofertę)?
  a dlaczego nie optymalizuje kosztów działalności skoro ponosi stratę?
  a dlaczego właściciel jakim jest gmina Myślenice na to pozwala?

  Pytań jest tak wiele, a odpowiedzi tak mało....

  Zobaczcie kto za to odpowiada:
  Właściciel spółki - Gmina Myślenice
  Kapitał zakładowy spółki - 6 585 000,00 ZŁ
  Zarząd - jednoosobowy:
  - Ewa Kęsek - Prezes
  Rada Nadzorcza:
  - Miska Mateusz
  - Frączek Jacek
  - Kurdziel Anita
  15 Cytuj Zgłoś
 • 27.02.2015 - 18:21
  Prawda powiedziana na końcu,reforma objęła przede wszystkim gminę Myślenice ,jak popatrzyć na stawki płacone gdzie indziej mieszkańcy nie odczują tak reformy.
  Kto zna historię wysypiska może sobie ułożyć ciąg dalszy a będzie wyglądał mniej więcej tak....
  ZUO bedzie popadać w coraz większe kłopoty finansowe i wreszcie znajdzie się inwestor który za marne pieniądze kupi nowoczesny zakład lub jeszcze lepiej obejmie w spółce kontrolny pakiet udziałów i przejmie nad nią kontrolę.Wtedy okolicznym wysypiskom skończą się warunkowe zgody na użytkowanie i zakład zacznie pracować pełną parą ale już zyski będzie czerpał kto inny.Kto też łatwo wywnioskować znając historię.
  Pamiętacie PKS,gmina była właścicielem a potem złe zarządzanie doprowadziło do tego że ktoś zrobił niezły interes.Teraz będzie podobnie.To porąbane miasto o czym świadczy taka historia.
  Gmina przejęła PKS aby nie dopuścić do jego sprzedaży i budowy na tym miejscu hipermarketu potem aby dalej nie dopuścić do budowy hipermarketu sprzedaje bez przetargu działkę kupcom aby nie dopuścić do budowy hipermarketu.Potem sprzedaje PKS i co....powstaje hipermarket który hucznie otwierają ci którzy niby bronili miejscowy handel przed zagraniczną siecią.To jest pikuś w porównaniu z finałem.Kupcy którzy mieli bronić miejsca pracy przed zagraniczną siecią budują galerię w której głowną część wynajmą zagranicznej sieci.Czy ktoś jest w stanie to zrozumieć?Kupili działkę aby zagraniczna sieć nie wybudowała hipermarketu sami wybudowali obiekt aby wynająć jednej z sieci na hipermarket?
  Wybaczcie że w temacie śmieci piszę o galerii ale to jest podobne działanie czyli ROBIENIE Z LUDZI IDIOTÓW?
  Dzisiejszy DP podał że drożeje woda i ścieki o śmieciach wiadomo też drożeją .Czy w czasie kampanii nie wiedzieli o tym kandydaci? Wiedzieli dobrze ale po co było zawracać głowę wyborcom takimi sprawami?
  23 Cytuj Zgłoś
 • 27.02.2015 - 23:03
  Aż się włos na głowie jeży. Dopiero co mówili, że w ZUO za mało mają odpadów a limity na worki ponakładali i ledwo trzy na rodzinę dają (żółte) - istna paranoja - śmieci jest wszędzie wielka ilość a co za tym idzie są pieniądze. Bo śmieci to "czysty" biznes na którym można zarobić jeżeli tylko się chce. Przejmie ZUO prywatny inwestor i nagle zaczną kasę zarabiać. A co do opłat - niech tylko Radni spróbują podnieść opłaty to ludzie zaczną na ulicę wychodzić. Cena wody jest drakońska (no bo przecież ceramiczne rury trzeba układać), cena śmieci stanowczo za wysoka (powinna płacić za ich oddawanie). Niech się teraz w pierś puknie ten co głosował na tych co decydują o naszych portfelach.
  17 1 Cytuj Zgłoś
 • 01.03.2015 - 0:00
  kęsek, lisowski, kogut, ostrowski,
  9 Cytuj Zgłoś
 • 01.03.2015 - 14:36
  .............. do kwadratu. Niech sobie każdy wypełni.
  7 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach