Piłka nożna V liga: Orzeł remisuje z liderem

Orzeł Myślenice wywiózł cenny punkt z trudnego pojedynku z Górnikiem Wieliczka, który małymi krokami zbliża się do awansu do IV ligi

Mecz mógł zakończyć się nawet sensacyjnym zwycięstwem podopiecznych trenera Pawła Karasia, którzy prowadzili od 22. minuty po golu Krzysztofa Pyzio, ale napór rywali wzrastał z minuty na minutę i w ostatnich minutach doprowadzili do wyrównania.

Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden, a Orłowcy do nastawieni byli bardzo defensywnie, by próbować swych szans głównie po kontratakach. Taktyka się sprawdziła, chociaż rywalom należy oddać, że prezentują najlepszy futbol w tej lidze i nie przypadkiem zajmują pierwsze miejsce, a patent na nich wydaje się mieć właśnie Orzeł, gdyż jesienią wygrał 1:0, a teraz urwał kolejne punkty.

Kluczowa dla losów meczu akcja miała miejsce w 22. minucie gdy Mateusz Mistarz zagrał z własnej połowy piłkę diagonalną na lewe skrzydło, tam nie udała się defensywie Górnika pułapka ofsajdowa, gdyż idealnie w drugie tempo do akcji podłączył się lewy obrońca Kamil Lesiński i dośrodkował idealnie na głowę Krzysztofa Pyzio, który z sześciu metrów głową trafił do bramki.

Później z minuty na minutę wzrastała ofensywa miejscowych, ale dobrym interwencjom Mateusza Biesa w bramce oraz walecznej postawie w obronie Orłowcy zawdzięczają, że prowadzili do 85. minuty. Górnicy w końcu dopięli swego, gdy po indywidualnej akcji plasowanym strzałem zza pola karnego do remisu doprowadził Bartosz Kozieł.

Po 19 kolejkach drużyna Orła zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i nadal znajduje się w strefie zagrożenia spadkiem. Kolejne spotkanie orłowcy rozegrają z Hejnałem Krzyszkowice zajmującym 4 miejsce.