Taniec: 10 medali cheerleaderek Sokoła

10 medali to dorobek tancerek z myślenickiego Sokoła, które wystąpiły w Mistrzostwach polskich Cheerleaders

W Pustkowiu koło Dębicy zostały rozegrane regionalne Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Startowało w nich około 300 zawodniczek z województw południowo-wschodnich, wśród nich liczna reprezentacja Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Myślenicach.

Występy gimnastyczek Sokoła okazały się wielkim sukcesem. W kategorii juniorów, zespół „Jet”, który tworzą: Oliwia Strzelec, Klaudia Szymska, Ala Podoba, Iza Szlachetka, Iza Kicek, Martyna Wójcik, Julia Senderska, Ola Siedlecka, zdobył pierwsze miejsce. Tuż za nim, na drugim stopniu podium, stanęły dziewczyny z zespołu „Honey”, w składzie: Wiola Sala, Emilka Kęsek, Zuza Zięba, Edyta Podmokła, Marcelina Raczek, Weronika Więckowska, Martyna Mroczka.

W kategorii mniejszych form tanecznych tancerki poradziły sobie równie dobrze. Najmłodsze trio składające się z sześcio- i siedmiolatek, w składzie: Klaudia Wójcik, Asia Szlachetka, Kinga Pustelnik zdobyły złoty medal. Duet Iza Szlachetka i Martyna Wójcik również wywalczyły złoto, w kategorii kadetek. Ułamkami punktów za mistrzyniami uplasował się duet Marcelina Raczek i Ola Siedlecka.

Brązowy medal przypadł Emilce Kęsek oraz Wioli Sali. W kategorii juniorek pierwsze miejsce na podium zajęły Julia Senderska i Oliwia Strzelec. Tuż za nimi stanął duet Martyna Mroczka i Ala Podoba. Brązowy medal otrzymał duet Iza Kicek oraz Oliwia Nosek.

 

Również instruktorki Sokoła: Anna Simsak i Marzena Suder, startujące w kategorii seniorek, zdobyły złoty medal oraz zostały publicznie wyróżnione za swoją pracę z młodzieżą.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach