Judo: Trzy medale dla zawodników Sokoła

Złoto dla Julii Pękoś i Dominika Szymskiego oraz brązowy dla Karola Batko

W Otwartych Mistrzostw Małopolski Młodzików w judo zawodnicy myślenickiego Sokoła wywalczyli trzy medale. Dodatkowy złoty krążek zdobyła Karolina Dyrda w towarzyszącym mistrzostwom turnieju dzieci. 

Mistrzostwa naszego województwa odbyły się w Tuchowie. W turnieju obok zawodników z Małopolski wystąpili młodzi judocy z województwa podkarpackiego oraz z Warszawy i Opola a także z Ukrainy i Słowacji, łącznie około 150 sportowców reprezentujących 16 klubów. 

Spośród czwórki młodzików Sokoła troje wywalczyło medale, dwoje złote: Julia Piękoś (w kat. + 70 kg) i Dominik Szymski (kat. 40 kg), natomiast Karol Batko (50 kg) zdobył medal brązowy. Czwarty młodzik Sokoła - Micha Braś odpadł w eliminacjach. Kolejny medal w Tuchowie – złoty, wywalczyła Karolina Dyrda, która rywalizowała w turnieju dzieci.

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

  • 15.05.2015 - 8:29
    Gratulacje dla wszystkich młodych zawodników, którzy brali udział w Mistrzostwach. Moim zdaniem judo to wspaniały, wszechstronnie rozwijający sport i cieszy fakt, że tyle dzieci i młodych ludzi uprawia tą dyscyplinę w Myślenicach.
    Do redakcji - mała poprawka w tytule JUDO TO NIE ZAPASY.
    Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
    Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach