Jeździectwo konne: Jeremi Wcisło pierwszy w II Pucharze Małopolski

Myślenicki Klub Jeździecki rozpoczął sezon startowy. W Stadninie Apacz w Mszanie Górnej zawodnicy MKJ Hucuł wzięli udział w II Pucharze Małopolski w Towarzyskich Rajdach Konnych.

Jeźdźców z Myślenic reprezentowali Jeremi Wcisło na koniu Cyt oraz Ola Bertman na Kaprysie. Doświadczenie zawodników zdobyte we wcześniejszych startach w takich imprezach zaowocowało dużym sukcesem; Jeremi Wcisło na Cycie zajął pierwsze miejsce a Ola Bertman piąte w swojej klasie.

Trasa, którą pokonywali zawodnicy MKJ Hucuł w Mszanie wynosiła 31 km , różnica wzniesień 300 m. Zawodnicy pokonali ta trasę ze średnią prędkością 9,1 km/h . Zwycięzcą została para Jeremi Wcisło na gniadym hucule o imieniu Cyt.

Rajdy długodystansowe to stosunkowo młoda dyscyplina jeździecka. W ostatnich latach bardzo dynamicznie sie rozwija. Najprostsza zasada tych rajdów; pokonać konno dystans kilkudziesięciu kilometrów nie przekraczając możliwości wydolnościowych konia.