Downhill: Polacy pierwsi w Europie. W reprezentacji myśleniczanie [WIDEO]

Czteroosobowa ekipa z Polski z myśleniczaninami w składzie zdobyła pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowych europejskich zawodach 24hDownhill

Drużyna w składzie Arkadiusz Perin, Maciek Hojnor, Tomek Jezierski oraz Michał Śliwa po raz trzeci z rzędu wywalczyła pierwszą pozycję. Ostatnio taka sztuka udała się 9 lat temu. W austriackiej miejscowości Semmering odbyły się zmagania w zjeździe wytrzymałościowym. Zawodnicy w ciągu 24 godzin musieli pokonać trasę jak największą liczbę razy. Wymagało to od nich dobrego rozplanowania czasu oraz zgranej pracy całego teamu.

W zawodach startowało kilkaset osób z około 28 państw. Reprezentacja Polski w swojej kategorii wykonała 162 zjazdy, co dało im 4 zjazdy przewagi w stosunku do kolejnej drużyny. Udało im się także wywalczyć najlepszy czas zawodów, a dokonał tego Arkadiusz Perin kończąc zawody z najlepszym czasem 3:28.