Daniel Obajtek prezesem ARiMR

Dotychczasowy wójt Pcimia został dzisiaj mianowany prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

fot. MRiRW

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, premier Beata Szydło powierzyła Danielowi Obajtkowi pełnienie obowiązków Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Dotychczasowy prezes ARiMR Andrzej Gross został odwołany w związku z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu systemu informatycznego – czytamy na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Wsi. 

Dotychczasowy wójt Pcimia akt powierzenia obowiązków odebrał od ministra Krzysztofa Jurgiela. 

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 27.11.2015 - 14:45
  Jaka kariera! Jaka wielka kariera!
  Chcialbym wiedziec jaka szkola srednia oraz jaka uczelnia wyzsza przyczynily sie do tego, ze w PiS sa takie swietne kadry!

  Winszuje, me serce raduje sie ze Strozanin zaszedl tak wysoko. Powinno sie zaktualizowac artykul na WIkipedi o Strozy!
  43 38 Cytuj Zgłoś
 • Andrzej 27.11.2015 - 14:50
  BMW - jednak działa! Wazelina...
  29 30 Cytuj Zgłoś
 • 27.11.2015 - 15:11
  no ja pie*dziu "ale żem jest dumny z tego " ???
  20 30 Cytuj Zgłoś
 • 27.11.2015 - 15:27
  Już pomijając wątpliwe kompetencje tego pana do zarządzania tak ważną spółką panstwową,
  to czy nie jest on przypadkiem oskarżony o przyjęcie 50000zł łapówki?
  Osoba na takim stanowisku powinna być chyba "krystalicznie czysta", ale cóż w razie czego
  Pan prezydent ułaskawi.
  74 51 Cytuj Zgłoś
 • 27.11.2015 - 17:40
  Jarek Sz. zadziałał i dla środowiska zrobił znakomity deal. Myślę że ta folia co ją dostarczył Obajtek dla paprykarza też zrobiła swoje.
  45 24 Cytuj Zgłoś
 • 27.11.2015 - 18:08
  To dziwne bo wcześniej mówiło się poważnie o stanowisku Wojewody dla Obajtka.
  18 29 Cytuj Zgłoś
 • 27.11.2015 - 20:21
  Marcel567 napisał/a:
  Już pomijając wątpliwe kompetencje tego pana do zarządzania tak ważną spółką panstwową,
  to czy nie jest on przypadkiem oskarżony o przyjęcie 50000zł łapówki?
  Osoba na takim stanowisku powinna być chyba "krystalicznie czysta", ale cóż w razie czego
  Pan prezydent ułaskawi.
  Trzeba być wybitnym naiwniakiem żeby uwierzyć w to że kaczor w tej gorączce wziął by gościa który rzeczywiście mógł przyjąć na boku jakieś pieniądze na państwową posadę. Odnoszę wrażenie że niektórzy postradali już całkowicie zmysły. Za rok o tej porze nie będzie tematu.
  A odnośnie kompetencji to jeszcze niedawno za czasów donka i jego ekipki jednym z najważniejszych resortów sterowała była katechetka a i sporo więcej takich kwiatków było. To czemu niby Obajtek nie mógł by jakąś agencją rolną szefować?
  29 26 Cytuj Zgłoś
 • 27.11.2015 - 21:09
  Walker84 napisał/a:
  Trzeba być wybitnym naiwniakiem żeby uwierzyć w to że kaczor w tej gorączce wziął by gościa który rzeczywiście mógł przyjąć na boku jakieś pieniądze na państwową posadę. Odnoszę wrażenie że niektórzy postradali już całkowicie zmysły. Za rok o tej porze nie będzie tematu.
  A odnośnie kompetencji to jeszcze niedawno za czasów donka i jego ekipki jednym z najważniejszych resortów sterowała była katechetka a i sporo więcej takich kwiatków było. To czemu niby Obajtek nie mógł by jakąś agencją rolną szefować?
  To prawda, że za czasów donka tak samo jak za czasów wszystkich innych rządów ludzie zupełnie bez kompetencji zajmowali poważne państwowe posady. To dowodzi jedynie o żenująco niskiej klasie polskich elit politycznych.
  Można się było spodziewać, że skoro nowy rząd mówił, że "naprawi Polskę",
  to będzie sięgał po profesjonalistów, a nie marionetki.
  Niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy co sprawia, że pan Obajtek jest dobrym kandydatem na to stanowisko
  wykształcenie? dorobek zawodowy? Jego kariera polityczna dotychczas zaczyna się na byciu radnym a kończy na byciu wójtem Pcimia Dlaczego więc nie wybrać na to stanowisko wójta jakiejś innej wsi jakich są setki.
  Czy ten Pan zna się na rolnictwie w ogóle, zajmował się kiedykolwiek tą dziedziną? Arimr to nie jest "jakaś tam" byle agencja.
  a co do zarzutów korupcyjnych to skąd niby kaczyński miałby wiedzieć czy on przyjął łapówkę czy nie?
  Nie twierdzę, że jest winny, bo tym się już zajmie sąd na szczęście prezes armir nie posiada immunitetu.
  Co nie zmienia faktu, że udzie rządzący państwem powinni być bez zarzutu,
  31 9 Cytuj Zgłoś
 • 27.11.2015 - 21:45
  Każdy w tym temacie ma swoje zdanie, dla mnie ta informacja jest jedną z tych gorszych bo co jak co ale takiego wójta jak Obajtek to nasza gmina już nie będzie miała. Czy ktokolwiek z Was przyszedł do gminy i coś potrzebował (oczywiście jeśli to nie wykraczało poza granice rozsądku) to nie załatwił sprawy pozytywnie?
  Przypomnijcie sobie rządy jego poprzedników... masakra i sztywniactwo. myślę że każdy kto pracuje w Urzędzie gminy się zemną zgodzi.
  Panie Danielu życzę wszystkiego co dobre na nowym stanowisku
  26 31 Cytuj Zgłoś
 • 27.11.2015 - 21:56
  grabarz napisał/a:
  Marcel 567 w dzisiejszych czasach zarzut można dać każdemu i to jest właśnie przykre, że na tej podstawie ludzie wydają wyroki- nie sąd a ludzie. A co do kompetencji Pana Obajtka, jest to facet szalenie pracowity i znakomity w wielu dziedzinach więc o to się nie martwcie bo poradzi sobie doskonale
  Nie przekonują mnie twoje argumenty, ale szanuje twoje zdanie.
  Jak to mówią
  Czas pokaże; pożyjemy, zobaczymy.
  15 3 Cytuj Zgłoś
 • 28.11.2015 - 8:47
  Wielkie brawa dla Pana Obajtka i powodzenia w naprawianiu Polski !
  25 25 Cytuj Zgłoś
 • 28.11.2015 - 9:09
  grabarz napisał/a:
  Moi drodzy tak się składa, że bardzo dobrze znam tą sprawę i przykro mi stwierdzić, że polskie społeczeństwo jest tak podatne na manipulacje mediów. Owszem Panu Obajtkowi postawiono zarzuty, to jest prawda, jednak zarzuty te to wielki paradoks. Gdybyście Państwo poznali tę sprawę, stwierdzilibyście, że tutaj nie potrzeba sądów, a wręcz przeciwnie. Każdy inteligentny człowiek zwyczajnie to wyśmieje. Jak się okazuje Pan, który rzekomo wręczył Panu Obajtkowi łapówkę, aby firma wygrała przetarg nie pamięta dnia, pory roku, miejsca gdzie tego dokonał, samochodu jakim Pan Obajtek przyjechał,nie pamięta nic. No ale pamięta, że wręczył łapówkę. Dziwnym trafem jednak firma ta nie wygrała przetargu. Nic tutaj nie trzyma się całości wręcz jest to idiotyczne !!! Dlaczego media, które nagle poruszają tę sprawę nie zaznaczyły, że pan prokurator, który postawił zarzuty Panu Obajtkowi, poszedł na ugodę z przestępcami, którzy wywozili ludzi do lasów, wymuszali haracze, a teraz pomawiają Pana Obajtka. Dlaczego nie zaznaczono, że kwestia ta została zaskarżona do Sądu Najwyższego i Sąd ten orzekł, że prokurator rażąco złamał przepisy. Oskarżacie Państwo człowieka, wobec którego nie został nawet odczytany akt oskarżenia. Człowiek, który chce się oczyścić, a nie może ponieważ sprawa od 3 lat nie ruszyła z miejsca, a dlaczego? Bo przestępcy pomawiający Obajtka ciągle dostarczają zwolnienia, nie wstawiając się na rozprawy!!! Dlaczego jest tak, że media takie jak np TVN, które broniły Pana Obajtka, gdy sprawę nagłośniono, teraz obrzucają go obelgami. A dlatego, żeby zrobić wielkie show. Dla redakcji TVN proponuję, aby odszukała w swoich archiwach swój własny program "Czarno na białym" i przypomniała sobie ten fakt. Zaznaczam, że wszystkie media broniły Pana Obajtka, a teraz, gdy otrzymał nominację, nagle jest oskarżany. Dlaczego nikt nie mówi o istotnych kwestiach, tylko o tym co wygodniejsze, aby społeczeństwu łatwiej było wydawać wyroki . Ludzie zastanówcie zanim oskarżycie innych! Pan Obajtek to wielki człowiek z wielka charyzmą, cieszący się ogromnym szacunkiem. I wierzcie mi oby więcej takich ludzi było, bo tylko tacy mogą zmieniać ten kraj. A w agencji zrobi porządek, aby pokrzywdzeni rolnicy wcześniejszymi rządami mogli wyjść na prostą. I tego im właśnie życzę.
  TVN nie bronił nigdy Obajtka. Starał się zachować bezstronność. Wszystkie media broniły? Przesadzasz. Widzę, że posiadasz jednostronną wiedzę o procesie. Winny niewinny zadecyduje sąd. Czy PiS nie posiada ludzi kompetentnych i bez skazy, lecz sięga po takich ludzi jak Obajtek. Po prostu ten bardzo chce, po trupach do celu. Ani wykształcenia [ na szybko robione jakieś liche magisterium gdzieś w Radomiu w 2014 roku pod karierę planowaną], ani doświadczenia. Zupełny ignorant jeżeli chodzi o kierowanie ARi MR. Kolega partyjny pani Szydło, która chwilowo Premierem zostala i Prezes jej na tyle pozwolił. Wystarczy porównać jego osiągnięcia z osiągnięciami jego [ na razie ] zastępcami w ARi MR. Zwykły skok partyjny na instytucję bez dbałości o merytorykę i morale. Wygrali, wszystko im wolno. Co do procesow. Ciekawe jest to oszustwo z 2003 roku i rzekome wyłudzanie pieniędzy z Elektroplastu. W innym procesie korupcyjnym właścicieli tej firmy Pan Obajtek poszedł na współprace z prokuraturą. Jest glównym wiadkiem oskarżenia. Czemu poszedł na współpracę z prokuraturą? Nietrudno się domyślić. Wątek korupcyjny sie za nim wlecze tak czy siak. Zapewne przez 8 lat, stosując nepotyzm i kumoterstwo w Gminie popleczników ma, co i widać po wpisach.
  22 13 Cytuj Zgłoś
 • 28.11.2015 - 10:21
  Panie Wkibic tak się składa że nawet z tej gminy nie pochodzę więc wypraszam sobie te jakże prostackie uwagi. A za to widzę z czyjego polecenia Pan już od dawna tu piszę nie tylko na Pana Obajtka ale i na Pana Szlachetkę. Zazdrość Panem kieruje, że ludzie idą do przodu osiągając coraz to wyższe cele . Tego i Panu życzę
  18 21 Cytuj Zgłoś
 • 28.11.2015 - 12:59
  grabarz napisał/a:
  Oczywiście, że czas pokaże, ja tylko chcę zwrócić uwagę, że inni oskarżają, nie znając szczegółów sprawy. Wystawiają komentarze, które są przykre. Uszanujmy więc nie tylko Pana Obajtka, ale i jego rodzinę. Od wyroków są sądy
  Otóż to. Czy są jakieś dowody na tą rzekomą łapówkę?? Czy kolejne obrzucenie gównem które od 8 lat było w standardzie. Bo po czymś takim za człowiekiem się mimo wszystko smród utrzymuje. Czy jest jakiś wyrok czy coś? Gość nie jest nawet zatrzymany a nic dokładnego nie mogę znaleźć. Kolejna nagonka szczujni platformianej i jej klakierów..
  15 13 Cytuj Zgłoś
 • 28.11.2015 - 13:04
  WKibic napisał/a:
  TVN nie bronił nigdy Obajtka. Starał się zachować bezstronność. Wszystkie media broniły? Przesadzasz. Widzę, że posiadasz jednostronną wiedzę o procesie. Winny niewinny zadecyduje sąd. Czy PiS nie posiada ludzi kompetentnych i bez skazy, lecz sięga po takich ludzi jak Obajtek. Po prostu ten bardzo chce, po trupach do celu. Ani wykształcenia [ na szybko robione jakieś liche magisterium gdzieś w Radomiu w 2014 roku pod karierę planowaną], ani doświadczenia. Zupełny ignorant jeżeli chodzi o kierowanie ARi MR. Kolega partyjny pani Szydło, która chwilowo Premierem zostala i Prezes jej na tyle pozwolił. Wystarczy porównać jego osiągnięcia z osiągnięciami jego [ na razie ] zastępcami w ARi MR. Zwykły skok partyjny na instytucję bez dbałości o merytorykę i morale. Wygrali, wszystko im wolno. Co do procesow. Ciekawe jest to oszustwo z 2003 roku i rzekome wyłudzanie pieniędzy z Elektroplastu. W innym procesie korupcyjnym właścicieli tej firmy Pan Obajtek poszedł na współprace z prokuraturą. Jest glównym wiadkiem oskarżenia. Czemu poszedł na współpracę z prokuraturą? Nietrudno się domyślić. Wątek korupcyjny sie za nim wlecze tak czy siak. Zapewne przez 8 lat, stosując nepotyzm i kumoterstwo w Gminie popleczników ma, co i widać po wpisach.
  Nie żartuj sobie używając określenia "bezstronność " w zestawieniu z tvn. To dobry kabareton. A jaką skazę posiada niby ten Pan? Bo skoro nie jest skazany? To jak niby w świetle formalnym? A może ktoś go zwyczajnie pomówił?
  Ale widzę że brak argumentów w tym kierunku to wjazd na kompetencje. To również zalatuje parodią. Przecież w tym kraju od dziesiątków lat zarządzają ludzie którzy nie mają pojęcia o tym co robią. A skąd wiesz jaki jest/był Obajtek? Znam same pozytywne opinie o nim z czasów jak był wójtem.
  16 14 Cytuj Zgłoś
 • 28.11.2015 - 13:38
  Walker84, WKibic to były wójt. Spec od wykształcenia, tak działał, że dzieciaki w gimnazjum nr 2 w Stróży, zamiast mieć obowiązkowy angielski (współczesny język wykształconych elit, komunikacji międzynarodowej, specjalistycznej itd), miały obowiązkowy francuski. To za Obajtka się sytuacja zmieniła i wprowadzono bardziej praktyczny język niemiecki niż francuski, a angielski stał się obowiązkowy.
  18 16 Cytuj Zgłoś
 • 29.11.2015 - 9:55
  Nie znam Pana Obajtka, życzę mu jak najlepiej, jednak fakty są takie, iż jest oskarżonym między innymi o korupcje, zatem prokuratura musi mieć dowody, że zdecydowała się skierować akt oskarżenia do Sądu. Przypuszczam, iż nikt z piszących na tym forum nie zna materiałów postępowania, zatem opowiadanie o szczegółach tej sprawy, jak to czyni jeden z komentujących jest bez sensu. Każdy kto "idzie do polityki" i zajmuje stanowisku na "świeczniku" musi być bez "skazy" bo inaczej jak w tym przypadku, media i jego przeciwnicy polityczni będą sprawą "grały" cały czas. Polskie sądy działają bardzo wolno i do prawomocnego orzeczenia bardzo daleko.
  17 10 Cytuj Zgłoś
 • 29.11.2015 - 11:37
  Właśnie sęk w tym, że prokurator nie ma nic sensownego stąd mając tą świadomość postawił Panu Obajtkowi 2 zarzut. Tak się składa, że doskonale znam tę sprawę i przerażające jest to jak system sprawiedliwości działa w naszym kraju.
  12 13 Cytuj Zgłoś
 • Marian Porządek 29.11.2015 - 12:02
  Patrzcie co narobiliście, PiSiaże macie prezydenta który ma za nic prawo premiera którym steruje ktoś za kórtyny (wszyscy wiemy kto) komisje która pociągnie miliony zł na wyjaśnienia "SMOLEŃSKA" a prawda taka ze nic nie ujawnią więcej. Za to podatki wprowadzą nowe i odsuną od europy a z rosją wywołają wojne. Pozdrawiam naiwnych głosujących na pis
  28 11 Cytuj Zgłoś
 • 29.11.2015 - 12:27
  joka-inc ale wyborcy pis-u nigdy tego nie zrozumieją bo nie chcą. Oni żyją Jarkiem. A Jarek kieruje Dudą i Szydło i on za nic nie będzie odpowiadał . Nie znam drugiej partii która tak jak pis kpi z prawa!!!! Wyborcy pisu zobaczą co narobili ale za rok! Wszyscy żyjemy i oddychamy tym samym powietrzem
  27 13 Cytuj Zgłoś
 • 30.11.2015 - 10:10
  PIS wygrało wybory , zagłosowała na niego większość wyborców i może robić co mu się podoba . Najwyższy czas na zmiany i naprawę Polski !
  7 14 Cytuj Zgłoś
 • 30.11.2015 - 15:42
  A mieszkancy Pcimia tak go uwielbiaja, ze w wyborach samorzadowych nie zostal radnym ;-)
  14 7 Cytuj Zgłoś
 • Marian Porządek 30.11.2015 - 16:40
  Bartol26 popieram co mowisz. Tylko ze to sa slowa a mamy za mała sile przebicia zeby byc zaówazeni chetnie bym coś zmienił pokazal w pcimiu ze mozna inaczej , Myślenice widza jednego burmistrza a też przydasło by sie coś nowego. tylko jak???? Po co komisje nowe podatki nam potrzeba czegoś dla proistych ludzi.....
  najwięcej mamy budowlancow i to oni powinni miec wieksze prawa nie policja górnicy i inne słóżby. to oni pracuja na deszczu mrozie sniegu i zły warunkach atmosferycznych. ktoś kto robi na budowie nie ma czasu na glupoty myśli o tym zeby wypic piwo zarobic utrzymac rodzine i tyle ,zreszta na to mu starcza . a reszta prokuratura ksieża sędziawie i wysokie stanowiska???? myśla o szybkiej emeryturze i o pedofili...... bo tylko o tym czytam na interi i innych portalach. Pozdrawiam i daj cie dużo plusów to uwierzę że można coś zmienić
  7 1 Cytuj Zgłoś
 • Marian Porządek 30.11.2015 - 16:46
  Bartol26 może załóżmy forum? Ktoś z naszymi poglądami na pewno coś dopisze.
  3 2 Cytuj Zgłoś
 • 30.11.2015 - 17:25
  Tyle ludzi z naszych terenów u władzy...
  Czekam niecierpliwie na rozkwit małopolski.
  13 11 Cytuj Zgłoś
 • 04.12.2015 - 11:00
  Pomijając to czy pan Obajtek jest przestępcą czy nie sam fakt objęcia takiego stanowiska świadczy o tym jaką siłę przebicia ma poseł z naszego regionu. W 2 tygodnie po zaprzysiężeniu potrafił dokonać czegoś czego nie udało się dokonać przez 8 lat ani dotychczasowemu senatorowi ani posłowi. Warto by wykorzystać taki potencjał dla dobra naszego regionu.
  7 11 Cytuj Zgłoś
 • 08.12.2015 - 13:23
  Daniel gratulacje, a nie mówiłam że swoją osobą podbijesz świat.
  Super, powodzenia!
  2 2 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach