Mistrzostwa Świata Speed-ball: Zbigniew Bizoń dziewiąty

fot. Marcin Świdziński

Ponad 50 zawodników różnych narodowości zmierzyło się ze sobą w Krakowie podczas Mistrzostw Świata w Speed-ball. Zbigniew Bizoń z Drogini wywalczył 9 miejsce w konkurencji Super Solo

Zbigniew Bizoń z Drogini przeszedł krajowe eliminacje i znalazł się w polskiej kadrze Speed-ball, startując w kategorii Super Solo. W ramach tej konkurencji do reprezentacji danego kraju wybieranych jest troje najszybszych zawodników. W rozgrywkach podczas 27. Mistrzostw Świata w Speed-ball w Krakowie zdobył 370 punktów, co dało mu 9. miejsce na liście personalnej. Wyprzedził m.in. Kuwejtczyków, Tunezyjczyków oraz reprezentantów Indii. 

- Stanęliśmy do rywalizacji z zawodnikami trenującymi od kilku lub kilkunastu lat. W Super Solo zdobyłem 370 punktów, zajmując 9. miejsce w rankingu światowym, co jak na trenującego od kilku miesięcy jest bardzo dobrym wynikiem, ale stanowczo za słabym, aby myśleć o medalowych miejscach – mówi Zbigniew Bizoń.

Najlepszy wynik z polskiej reprezentacji seniorów zdobył Przemysław Wolan, co dało mu 5 miejsce w rankingu Super Solo. Na podium stanęli reprezentanci Polski w kat. juniorów Martyna Dudek i Rafał Druzgała, zdobywając srebro i brąz.

- Mecze były niesamowicie emocjonujące. Każdy zdobyty punkt wywoływał owacje publiczności. – dodaje nasz reprezentant.

W barwach naszego kraju zagrało czterech zawodników i trzy zawodniczki. Polska kadra to reprezentanci i reprezentantki trzech województw: Zbigniew Bizoń (małopolskie), Przemysław Wolan (podkarpackie), Rafał Druzgała (małopolskie), Andrzej Marie (śląskie), Martyna Dudek (małopolskie), Natalia Zielonka (podkarpackie) oraz  Gabriella Lopez (małopolskie). 

Speed-ball to stosunkowo młoda dyscyplina sportu, wywodząca się z Egiptu. Obecnie prężnie rozwija się w naszym kraju, o czym pisaliśmy m.in. we wrześniu kiedy w Wiśniowej zorganizowano pokaz tej dyscypliny sportu. 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach