Dobczyce: Nowa siedziba ISPINY otwarta

Po prawie 13 latach Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ISPINA doczekało się nowej siedziby w samym centrum Dobczyc na przeciwko urzędu miasta

Galerie ISPINY, jak mówiła prezes stowarzyszenia pani Elżbieta Kautsch zmieniały się przez lata. Prace zaprzyjaźnionych artystów i plastyków prezentowane były z początku w urzędzie miasta w Dobczycach, później w kawiarni „Złoty Kłos”, w Galerii „Na schodkach” przy ul. Mostowej, w Raciechowicach, Sieprawiu, w Domu Greckim w Myślenicach, w Wiśniowej i w Rabce.

- Ta nowa siedziba, przyznana nam przez władze gminy, świadczy o tym, że jesteśmy dobrze postrzegani. Liczymy na Państwa obecność, że będziecie od nas żądać realizacji pewnych zadań, że będziecie z nami – mówiła otwierając nową siedzibę pani Elżbieta Kautsch. 

- Mam nadzieję, że nie będzie to tylko miejsce wystawiania prac, ale właśnie miejsce spotkań i pewnej dyskusji. Liczę na to, że Państwo staniecie się takim ośrodkiem opiniotwórczym dającym pewne wzory, dającym pewne przekonanie innym mieszkańcom, że może warto zastanowić się nad sprawami związanymi ze sztuką z estetyką, z ładem. Musimy stwarzać  pewne wzory, pewne kanony estetyczne , popracować nad pewnymi stylami, których nam też brakuje, bo mamy w tym w naszym kraju pełną wolność, i dobrze ale z drugiej strony mamy pewien bałagan, właśnie ten stylistyczny – mówił burmistrz Paweł Machnicki.

Czytaj także

Komentarze

  • 11.02.2016 - 12:06
    "...Liczę na to, że Państwo staniecie się takim ośrodkiem opiniotwórczym dającym pewne wzory, dającym pewne przekonanie innym mieszkańcom, że może warto zastanowić się nad sprawami związanymi ze sztuką z estetyką, z ładem. Musimy stwarzać pewne wzory, pewne kanony estetyczne , popracować nad pewnymi stylami, których nam też brakuje, bo mamy w tym w naszym kraju pełną wolność, i dobrze ale z drugiej strony mamy pewien bałagan, właśnie ten stylistyczny – mówił burmistrz Paweł Machnicki."
    Czy ten burmistrz wie o czym mówi?
    4 5 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach