Ranking klubów młodzieżowych Małopolski za rok 2015

Polska Federacja Sportu Młodzieżowego opublikowała wyniki końcowe współzawodnictwa sportowego dzieci  i młodzieży za rok 2015. Zobacz gdzie znalazły się myślenickie drużyny

Do rankingu zaliczane są punkty zdobyte na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W klasyfikacji województw zwyciężyło woj. mazowieckie  z dorobkiem 19205,32 punktów, przed wielkopolskim – 16159,74 pkt i śląskim – 14896,38 pkt.,  a woj. małopolskie uplasowało się na 5 miejscu  z dorobkiem 12178,01 pkt.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył CWZS Zawisza Bydgoszcz (2373,90 pkt.) przed WKS Śląsk Wrocław – 1813,75 pkt. i AZS-AWF Katowice (1637,74 pkt.).

Najwyższą pozycję z klubów małopolskich zajął AZS-AWF Kraków z dorobkiem 900,00 pkt., przed TS Wisła Kraków i WKS Wawel Kraków. Łącznie sklasyfikowano 3373 kluby które zanotowały na swym koncie jakikolwiek dorobek punktowy.

Zawodnicy z gminy Myślenice zdobyli łącznie 69,87 pkt. zajmując 321 miejsce w punktacji łącznej gmin.