Ruszył program Rodzina 500+: UWAGA NA OSZUSTÓW

W sieci pojawili się oszuści pobierający pieniądze za pobranie wniosku do programu Rodzina 500+. Wyłudzają nie tylko pieniądze, ale i dane osobowe. Policja przypomina: Wnioski są darmowe! Nie dajmy się nabrać

Od 1 kwietnia ruszył rządowy program Rodzina 500+ w ramach którego rodzice mogą starać się o 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie. Wraz z uruchomieniem programu, swoją działalność rozpoczęło wielu oszustów, którzy pobierają pieniądze m.in. za pobranie wniosku. - Ostrzegamy osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci, bowiem wnioski są darmowe - mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jedynymi stronami internetowymi autoryzowanymi przez stronę rządową z informacjami o programie „Rodzina 500plus” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw oraz niektórych banków.

Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć przez Internet za pomocą: portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP, bankowości elektronicznej. Za pobranie i złożenie wniosku nie ponosimy żadnych opłat.

- Przypominamy, że żadna z instytucji odpowiedzialnych za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia, nie żąda od petentów podawania lub potwierdzania drogą mailową czy sms-ową danych personalnych. Oszuści zazwyczaj proszą o podanie takich danych jak imię i nazwisko, numer dowodu osobistego, PESEL, miejsce zamieszkania oraz innych informacji. Każdego kto spotka się z takim przestępczym procederem prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 997 lub 112 albo osobisty w najbliższej jednostce policji - apeluje Szymon Sala.

W gminie Myślenice rządowy Program Rodzina 500+ realizować będzie Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wnioski przyjmowane będą od 1 kwietnia zarówno przez internet jak i w specjalnie otwartych punktach. To siedziba Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego przy ul. H. Jordana 4 oraz w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego 82. Składając wniosek w tych punktach należy zabrać ze sobą dowód osobisty i numery PESEL dzieci.

WSZYSTKO CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O PROGRAMIE 500+

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach