Dalin wraca na fotel lidera. Rozbił Kaszowiankę 4:0

dalin.myslenice,pl

Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek piłkarze Dalinu Myślenice pokonali na wyjeździe dotychczasowego lidera Kaszowiankę Kaszów

Kaszowianka Kaszów - Dalin Myślenice 0:4 (0:2) Michał Wojtan 19, 47, Dawid Kałat 41, Andrzej Biel 64

Obecnie Dalin zajmuje pierwsze miejsce w tabeli mając tyle samo punktów co pokonana Kaszowianka, ale też zaległy mecz z trzecią w tabeli Kmitą Zabierzów. Biało-zieloni są najbliżej awansu od początku rozgrywek.

Pierwszą bramkę dla myśleniczan w 19 minucie strzelił Michał Wojtan, który po minięciu jednego z obrońców płaskim strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Kaszowianki. Odpowiedź lidera była błyskawiczna. Najpierw po podaniu Tomasz Grzesiaka, Goczał nie trafił do pustej bramki, a trzy sekundy potem bramkarz Dalinu Konrad Kipek wybronił w nieprawdopodobny sposób strzał Kuśmierczyka.

Niewykorzystane okazje zemściły się na gospodarzach cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania. Uderzenie Michała Wojtana zostało zablokowane i do odbitej piłki przed polem karnym doszedł Dawid Kałat, który ładnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy Enmanowa. Do przerwy biało-zieloni mieli dwubramkową przewagę.

Można się było spodziewać, że gospodarze po przerwie będą za wszelką cenę próbowali odmienić losy meczu. Szybko jednak zostali sprowadzeni na ziemię. Po raz kolejny bramkę zdobył Wojtan wpadając w pole karne i w sytuacji sam na sam bez problemów ulokował piłkę w siatce. W 64 minucie Jakub Burtan przeprowadził rajd lewą stroną boiska i dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Andrzeja Biela, który uderzeniem głową skierował futbolówkę do bramki.

W jednym z naszych sondaży pytamy was, które z myślenickich drużyn ma w tym roku największe szanse na awans. Ponad połowa z was stawia na drużynę Dalinu. Orzeł Myślenice na sześć kolejek przed końcem rozgrywek zajmuje 6. miejsce, a Górki Myślenice w B-klasie zajmują 5. pozycję.

Która z myślenickich drużyn ma największe szansę na awans do wyższej klasy rozgrywek: