Sławomir Chmiel z Orlików Myślenice trafił do Wisły Kraków

fot. lksorzelmyslenice.pl

Wychowanek szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice oraz Orła Myślenice Sławomir Chmiel został zawodnikiem Wisły Kraków

14-letni pomocnik trenował w Orlikach od początku istnienia szkółki, trafiając pod skrzydła trenera Kamila Ostrowskiego jako pięciolatek w 2007 roku. Przez dziewięć lat Chmiel sięgnął z Orłem Myślenice po wiele sukcesów na lokalnych, międzywojewódzkich a nawet międzynarodowych boiskach, będąc często wybieranym najlepszym zawodnikiem lub królem strzelców licznych turniejów.

Urodzony w 2002 zawodnik jest już drugim graczem, który po wyjściu z szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice został zauważony przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków. Pół roku temu do trampkarzy Białej Gwiazdy trafił bowiem bramkarz Bartosz Matoga i dziś jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny.
Sławomir Chmiel ma już za sobą oficjalny debiut w Małopolskich Ligach Trampkarzy zarówno dla rocznika 2002 jak i w starszej drużynie dla rocznika 2001.

W ostatniej rundzie Sławek w 12 spotkaniach ligowych strzelił dla Orła 23 gole przyczyniając się do awansu trampkarzy do krakowskiej I ligi okręgowej. Wcześniej zdobywał w barwach Orlików między innymi mistrzostwa powiatu myślenickiego we wszystkich kategoriach wiekowych, a w młodzikach Halowe Mistrzostwo Krakowa.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach