TVP 1 wyemituje film Jakuba Stoszka z Myślenic [WIDEO]

Kamil Cierniak i Jakub Stoszek

W maju zeszłego roku spędził 5 dni w Lourdes, gdzie realizował dokument o corocznej pielgrzymce Zakonu Maltańskiego. Teraz materiał wyemituje TVP

Jakub Stoszek z Myślenic studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społęczną na UPJP2 w Krakowie oraz pracuje jako niezależny operator filmowy. W maju zeszłego roku spędził 5 dni w Lourdes gdzie realizował dokument o corocznej pielgrzymce Zakonu Maltańskiego właśnie w to miejsce. Towarzyszyli mu Kamil Cierniak oraz red. Paulina Guzik. Teraz materiał wyemituje TVP.

''Lourdes. Kamil kręci film" to pierwszy film w Polsce opowiadający o maltańskiej pielgrzymce do Lourdes i jeden z nie wielu na świecie. Dodatkowym elementem, który wyróżnia ten reportaż jest fakt, że tytułowy bohater - Kamil Cierniak - od urodzenia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Choroba uniemożliwia mu samodzielne poruszanie i funkcjonowanie. Kamil jedynie za pomocą kciuka steruje elektrycznym wózkiem. W Lourdes z powodzeniem sprawdził się jako reporter, co między innymi obrazuje film.

Telewizyjna premiera reportażu na antenie TVP3 Kraków w czwartek 26 maja o godzinie 20:25, później pokaże go TVP1 - 29 maja w porannym paśmie niedzielnym (godzina na razie nie jest znana).

Dla Jakub Stoszka, młodego myśleniczanina nie jest to jednak telewizyjny debiut. Na antenie TVP3 Kraków emitowano już kilka dokumentów ze zdjęciami jego autorstwa, m.in.: ''Samotność.pl" czy też ''Barcelona - Paszporty do młodości". Ponadto w marcu tego roku otrzymał ogólnopolską Nagrodę Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii ''Inicjatywa roku" za program Dzienniczek 2016, emitowany dwa razy w miesiącu na antenach TVP3 w całej Polsce. Myśleniczanin jest autorem zdjęć do tego programu.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach