Zapasy: Mistrzostwa Polski w walce na piasku

W zawodach rozegranych w Krakowie uczestniczyło 15 zawodników w dwóch kategoriach lekkiej i ciężkiej. Zasady walki były podobne do sumo, z tą różnicą, że zawodnik, który upadł na plecy przegrywał walkę

Przegrany nie walczył w repasażach, lecz odpadał z dalszego udziału w zawodach. W kategorii ciężkiej zwyciężył Jarosław Korczyński z Gladiatora Kraków, a w lekkiej Krzysztof Granda z CSiR Dąbrowa Górnicza, który zwyciężył także w kategorii Open.

Równolegle z Mistrzostwami Polski rozegrane zostały zawody w młodszych grupach wiekowych, które nie miały już tej samej rangi. W grupie młodzików walczyło pięciu zawodników KS Dalin, bez podziału na kategorie wagowe. Trójka najlżejszych: Krzysztof Szpakiewicz, Adrian Poradzisz i Mikołaj Krawczyk nie miała szans w pojedynkach ze znacznie cięższymi przeciwnikami i przepadli w eliminacjach zajmując miejsca 5-8.

Zwyciężył nasz faworyt Jakub Miska, który w finale pokonał Szymona Bulkę z Bieżanowianki Kraków. Trzecie miejsce zajął również nasz zawodnik Jan Mastela, który podczas walki o brązowy medal pokonał zawodnika z Tych A. Juźwika.