Gminy pytają: Co powinno powstać wokół zbiornika dobczyckiego? [ANKIETA]

Kąpielisko, korty tenisowe, siłownie, więcej ścieżek rowerowych, park, a może masz inny pomysł?
Na wyrażenie własnych opinii mieszkańcy gmin Myślenice, Dobczyce i Siepraw mają czas do końca lipca

Gminy Dobczyce, Myślenice i Siepraw przystąpiły do opracowania Planu Rozwoju Zbiornika Dobczyckiego. O spotkaniu z wojewodą i zamiarach udostępnienia jeziora białej flocie pisaliśmy tutaj.

Jak się okazuje w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 zaplanowano pieniądze na dofinansowanie projektów dotyczących zagospodarowania turystycznego i rekreacyjnego otoczenia zbiorników wodnych. Mogą zostać wykorzystane zarówno przez gminy jak i przedsiębiorców funkcjonujących w otoczeniu zbiorników, w tym dobczyckiego.

Jednym z warunków uzyskania dofinansowania jest uwzględnienie planowanego przedsięwzięcia w Planie Rozwoju Zbiornika Wodnego. Obecnie dokument ten jest opracowywany i ważne jest uwzględnienie opinii mieszkańców i turystów przebywających na naszym terenie.

Plan Rozwoju Zbiornika Dobczyckiego będzie zawierać listę projektów, które w przyszłości zostaną realizowane w naszym regionie Projekty ujęte w planie rozwoju muszą pozytywnie wpłynąć na rozwój zbiornika wodnego zwiększając jego atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną. Projekty powinny przynieść efekty w zakresie wzrostu ruchu turystycznego, korzyści dla społeczności lokalnej, wzrostu zatrudnienia uwzględniając aspekty środowiskowe i ochrony krajobrazu.

Wyraź swoją opinię w ankiecie

Swoje zdanie na temat kierunku w jakim powinno rozwijać się otoczenie zbiornika dobczyckiego można wyrazić w specjalnie przygotowanej ankiecie, która dostępna jest TUTAJ.

W ankiecie przyjdzie nam odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. miejsca zamieszkania, ocenę obecnego zagospodarowania otoczenia zbiornika dobczyckiego, wskazanie przedsięwzięć które mogłyby przyczynić się do poprawy ruchu turystycznego.

Nie zwlekajcie, na wypełnienie ankiet zostało niewiele czasu.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 28.07.2016 - 20:22
  Idiotyczne komentarze to jedno ale to że politycy i działacze samorządowi uważają nas za idiotów to drugie.Od lat wiedzą czego społeczeństwo oczekuje w kwestii zalewu i ogłaszają idiotyczną ankietę z idiotycznymi pytaniami.Mamy zalew na którym ludzie chcieliby pływać żaglówkami,łowić ryby itp. a oni pytają czy chcemy korty tenisowe ,ścieżki rowerowe itp.Czy do tego potrzeba zalewu?Pietrzak kiedyś powiedział-gdybym nie wiedział że to głupota pomyślałbym że to prowokacja?Ja powiem inaczej-jeżeli to nie głupota to złodziejstwo-znowu chcą ukraść pieniądze ?
  Olać takie artykuły i ankiety niech się bawią sami.
  https://www.youtube.com/watch?v=0Y1tjIrJgRk
  45 6 Cytuj Zgłoś
 • Samanta Rigerr 28.07.2016 - 20:34
  Według rozumków polityków żeby zbudować siłownię ,kort tenisowy,parking ,miejsce na grill, ścieżki rowerowe, punkt widokowy i inne pierdoły ,potrzebne jest jezioro. W takim razie może na Chełmie wybudują plażę i kąpielisko.
  36 3 Cytuj Zgłoś
 • 28.07.2016 - 21:54
  Przecież o to chodzi aby wyrazić opinię w ankiecie, potem może referendum i tak przeleci do wyborów a potem zaczniemy od początku bo przecież będzie "nowa-stara władza" i tak samorządowcy z wyborcami będą bawić się przez następne lata. Kilkadziesiąt lat minęło a "władza" w tej sprawie nie zrobiła nic. Przepraszam "udostępniła spacer po zaporze" ale to wymagało ustawienia kilku tablic.
  30 2 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 28.07.2016 - 23:09
  W tej ankiecie już nie ma mowy o udostępnieniu akwenu dla żagli. Dlaczego mam takie zdanie? Nie ma tam zdania słowa o budowie przystani (teraz się to nazywa marina) A bez niej raczej dwóch na początku i końcu zapory nie ma żeglowania
  19 4 Cytuj Zgłoś
 • 29.07.2016 - 9:24
  W tej ankiecie brakowało jeszcze pytania : czy chcesz aby nad zalewem wybudowano strzelnice ?
  29 8 Cytuj Zgłoś
 • 31.07.2016 - 12:31
  I po co pytać? Ten temat "wałkuje" się od wielu lat i nic z tego nie ma! Trzeba poprostu udostępnić ten zalew ludzom do celów rekreacyjnych I wędkarzom!
  10 5 Cytuj Zgłoś
 • 31.07.2016 - 17:42
  wydaje mi się ze świetnym pomysłem było by stworzenie systemu rowerów miejskich rozlokowanych w kilku miejscach Myślenic na wzór krakowa
  11 4 Cytuj Zgłoś
 • 01.08.2016 - 11:16
  Od razu widać że inteligentna i kulturalna osoba zabrała głos.A może by tak zamknięty ośrodek z widokiem na jezioro dla takich inteligentów?
  3 3 Cytuj Zgłoś
 • 01.08.2016 - 12:37
  To jest dobry pomysł zagospodarować ten te ale pamiętajmy też że o rybołówstwie to też przynosi zyski a teraz żerują tylko klusownicy a prawdziwi wedkarze jeżdżą po Czorsztynie czy Nowym Sączu lub Słowacji
  7 4 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach