Speed-ball: Zbigniew Bizoń reprezentował Polskę w Klubowych Mistrzostwach Świata

VIII Klubowe Mistrzostwach Świata w Speed-ballu odbyły się w Krakowie. Zbigniew Bizoń z Drogini znalazł się w reprezentacji Małopolski i startował we wszystkich konkurencjach

W ubiegłym roku Zbigniew Bizoń reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata w Speed-ball, podczas których zajął 9 miejsce w kat. Super solo.

Ten mało znany w Polsce sport przywędrował do nas z Egiptu i polega na odbijaniu piłki na żyłce szybującej wokół masztu. W speed-ball można grać w różnych konfiguracjach: solo, w dwójkach lub czwórkach oraz w sztafecie.
W ubiegły weekend przedstawiciele FISB (Międzynarodowej Federacji Speed-Balla) oraz zawodnicy klubów z różnych krajów po raz kolejny zawitali do Krakowa, tym razem na VIII Klubowe Mistrzostwach Świata.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Sportu Speed-ball Polska. W imprezie wzięło udział dziewięć drużyn. Zbigniew Bizoń znalazł się w reprezentacji klubu Speed-ball Małopolska. Mieszkaniec Drogini reprezentował swoją drużynę we wszystkich konkurencjach.


- Cieszę się, że speed-ball coraz prężniej rozwija się w Polsce. Federacji oraz zawodnikom tak bardzo spodobało się w Krakowie podczas ubiegłorocznych Mistrzostwa Świata, że zdecydowali się tu wrócić, tym razem na mistrzostwa klubowe. Dzięki takim wydarzeniom możemy poznać techniki gry najlepszych zawodników na świecie. To cenne doświadczenie, zwłaszcza w obliczu zbliżających się Mistrzostw Świata w Tunezji – mówi Zbigniew Bizoń.

Do Krakowa zawitały drużyny z Egiptu, Tunezji, Japonii oraz Niemiec. Zawodnicy dziewięciu klubów walczyli o medale w czterech konkurencjach: gra singlowa (dwóch zawodników przeciwko sobie), deblowa (rywalizacja par), super solo (gra solo na czas) oraz solo relay (sztafeta). Jednocześnie rozgrywane były zawody dla kobiet i mężczyzn w dwóch kategoriach wiekowych. Klub Speed-ball Małopolska zajął trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów oraz czwarte w klasyfikacji seniorów.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach