Siatkówka: WYBITNI najlepszym zespołem I Otwartego Turnieju Ligi LAS pod Dalinem

W pierwszej imprezie organizowanej przez LIGĘ LAS pod DALINEM udział wzięło 11 drużyn, które reprezentowało prawie 100 siatkarzy. WYBITNI pokonali w finale drużynę CZWARTKÓW 2:1

Rozgrywki toczyły się w trzech grupach, następnie rozgrywano mecze półfinałowe oraz mecze o poszczególne miejsca w klasyfikacji końcowej. W ciągu pięciu godzin rozegrano 22 mecze. Do dyspozycji zawodników były trzy boiska, na których praktycznie bez przerw toczyły się rozgrywki.

Ostatecznie zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy drużyny WYBITNI, którzy pokonali w finale drużynę CZWARTKÓW w stosunku 2:1 (17:25; 25:23; 15:8).
W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy drużyny BUZDYGANY, którzy wygrali z drużyną LIDERSI w stosunku 2:0 (25:20; 25:19).

Mecze były zacięte i bardzo często o wyniku meczu decydowały ostatnie rozgrywane piłki w setach. Uwzględniając, że jedna porażka mogła przekreślić szanse drużyny na dobre miejsce w turnieju oraz napięty harmonogram meczy zawodnicy zmuszeni zostali do pełnej mobilizacji w trakcie całego turnieju. Tak więc nikt się nie oszczędzał i walczył o każdą piłkę na parkiecie.

Ostateczna kolejność drużyn:
1. WYBITNI
2. CZWARTKI
3. BUZDYGANY
4. LIDERSI
5. AMP-EL
6. JANUSZE SIATKÓWKI
7. WYBOROWI
8. DRINK TEAM
9. SMMK
10. JAKAKOLWIEK
10. PSS MYŚLENICE

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Wojciech Łętocha z drużyny WYBITNI. Rozgrywki ligowe w ramach ligi LAS wystartują jeszcze we wrześniu. 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach