TENIS: Julia Mosurska mistrzynią Myślenic 2016

Na kortach Myślenickiego Zarabia odbyły się Mistrzostwa Myślenic w Tenisie Ziemnym Kobiet OPEN. Najlepsza była Julia Mosurska

W zawodach wzięło udział czternaście zawodniczek z Myślenic i Dobczyc. Do finału turnieju awansowała Julia Mosurska, która w eliminacjach pokonała Joannę Panuś, a w półfinale Joannę Chorabik. /tie-break 10-8/.

Drugą finalistką okazała się Lucyna Gdula pokonując w eliminacjach Ewę Małek, następnie Monikę Łętoche-Lisowską i w półfinale Małgorzatę Podrecką.

Pojedynek finałowy po zaciętym meczu wygrała dwudziestodwuletnia studentka AWF Kraków – Julka Mosurska pokonując starszą, aczkolwiek mniej doświadczoną tenisistkę Lucyne Gdula 6/1 7/5.

W turnieju „Pocieszenia” gromadzącym zawodniczki, które przegrały mecze w pierwszej rundzie zwyciężyła nastoletnia Sonia Koszut z Dobczyc pokonując Ewę Małek 6/2.

Ciekawym wydarzeniem towarzyszącym turniejowi pań był pokazowy trening Camili Giorgi z zawodnikami i zawodniczkami z Myślenic

Camila Giorgi to dwudziestoczteroletnia zawodniczka z Włoch zajmująca 77 miejsce wśród tenisistek na świecie. Do Myślenic została zaproszona przez panią Małgorzatę Podrecką w celu propagowania tenisa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej wizyta stanowiła doskonała okazje do obejrzenia nie tylko gry w tenisa na światowym poziomie, ale również podziwiania urody i zgrabnej sylwetki zawodniczki uprawiającej tenis. Była to doskonała promocja gry w tenisa dla pań i panów w każdym wieku.

Organizatorem Mistrzostw Myślenic Pań było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „UKLEJNA” w Myślenicach.

Foto i tekst: Piotr Zięba