Pracowity weekend zapaśników Dalinu

Zapaśnicy Dalinu Myślenice w jeden weekend walczyli w Warszawie w zawodach młodzików - Międzynarodowym Memoriale braci Rydzewskich oraz w Mistrzostwach Polski Weteranów

Młodzicy wystąpili w stałym składzie: Krzysztof Szpakiewicz – kat. wagowa do 47 kg, Adrian Poradzisz – kat. wagowa do 53 kg, Jan Mastela – kat. wagowa do 59 kg i Jakub Miska – kat. wagowa do 66 kg.

Pomimo krótkiego okresu wypoczynku po ostatnich zawodach sumo chłopcy spisali się całkiem dobrze w silnie obłożonym turnieju zajmując miejsca: 3,5,7 i 8. Krzysiek dołożył kolejny medal do swojej kolekcji wygrywając trzy walki, a przegrał jedynie ze złotym medalistą Kacprem Kiełpińskim z Wisły Świecie.

- Ponieważ była to walka półfinałowa, stracił szansę na srebrny medal. Podczas kolejnej walki - o brązowy medal pokonał przez położenie na łopatki Wiktora Adamskiego z Woli Krzysztoporskiej – wyjaśnia trener Ryszard Szpakiewicz.

Nie udało się wywalczyć medali pozostałym zawodnikom. Adrian w pierwszej walce natrafił na faworyta kat. wagowej do 53 kg Dawida Rodaka z Białołęki i po wyczerpującej walce przegrał na punkty. Kolejne trzy walki wygrał, lecz w następnej, o brązowy medal przegrał z Mateuszem Zawadzkim z Wierzbicy, pomimo, że wcześniej prowadził na punkty 6:0. Jasiu Mastela stoczył najbardziej zacięte pojedynki podczas całych zawodów. Zdobył 30 punktów – najwięcej w swojej kategorii wagowej, lecz nie przełożyło się to na wygrywanie walk. Pokonał jedynie Sebastiana Grelę z Radomia i zajął 7 miejsce. Kuba tym razem trafił na słabszy dzień, który w połączeniu z kiepskim losowaniem zaowocował 8 miejscem w swojej kategorii wagowej. Wygrał co prawda jedną walkę, lecz w kolejnych natrafił na późniejszych medalistów – złotego i brązowego. Ostatecznie zajął ósme miejsce.

Mistrzostwa Polski Weteranów

W tym samym czasie odbywały się w Warszawie Mistrzostwa Polski Weteranów. Wystąpił w nich trener KS Dalin Robert Proszkowiec - ubiegłoroczny wicemistrz Polski, a w tym roku niepokonany, zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 110 kg.

- Zawody zapaśnicze w Warszawie były dobrym przetarciem przed zbliżającymi się Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które odbędą się w Myślenicach 24.09 2016. Test wypadł pozytywnie ale pewne małe błędy były i będzie można jeszcze je skorygować -podsumował Robert Proszkowiec.

Mistrzostwa Polski Kadetów w Sumo

Równolegle w tym samym czasie w Ropczycach odbywały się Mistrzostwa Polski Kadetów w Sumo. Wystąpiło w nich dwóch myślenickich: Szymon Kupnicki w kat. wagowej do 75 kg i Bartłomiej Grabka w kat. wagowej powyżej 95 kg. Szymek nie zmieścił się w limicie wagi do 65 kg i musiał walczyć z przeciwnikami cięższymi o ok. 10 kg.

Wcale go to nie zdeprymowało – dotarł do półfinału po drodze wygrywając trzy walki. W półfinale przegrał walkę z utytułowanym Adrianem Gondkiem z Lubziny – późniejszym złotym medalistą. Następnie przegrał pojedynek o brązowy medal z Kamilem Kiryło z Zamościa zajmując piąte miejsce. Nieco lepiej wypadł Bartek, który podobnie jak kolega wygrał trzy walki i o wejście do finału spotkał się z utytułowanym Pawłem Wodykiem z Lublina. Podczas tej walki zabrakło nieco doświadczenia, ponieważ sukces był bardzo blisko. W walce o brązowy medal Bartek nie pozostawił już żadnych wątpliwości kto jest lepszy pokonując Alana Stępnia z Kielc.

Brązowy medal w królewskiej kategorii sumo jest bardzo dużym osiągnięciem Bartka. Niestety w rankingu zajmuje trzecie miejsce, które nie premiuje wyjazdem na ME do Brandenburgii.