Zbigniew Bizoń wicemistrzem Polski w speed-ball. Pojedzie na Mistrzostwa Świata

Zbigniew Bizoń z Drogini wywalczył srebrny i brązowy medal podczas pierwszych Mistrzostw Polski w Speed-ball, które zostały rozegrane w Krakowie. Będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata

Mistrzowskie rozgrywki obyły się w dwóch konkurencjach: w grze singlowej, czyli rywalizacji dwóch zawodników oraz super solo, czyli grze na czas. Na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 41 w Krakowie rywalizowali zawodnicy reprezentujących kluby z Małopolski, Opolszczyzny, Podkarpacia i Śląska. Równoległe rozgrywane były pojedynki juniorów oraz turniej OPEN dla najbardziej zaawansowanych zawodników.

W kategorii męskiej podium zdominowali zawodnicy klubu Speed-ball Małopolska. Zbigniew Bizoń wywalczył srebrny medal w konkurencji super solo oraz brązowy w grze singlowej, dzięki czemu stanął na podium dwukrotnie obok Przemysława Wolana i Rafała Druzgały.

Wśród kobiet w turnieju OPEN najwyższy wynik zdobyły Gabriella Lopez, Martyna Dudek i Katarzyna Pawlaczyk.

W trakcie Pierwszych Mistrzostw Polski w Speed-ball wyłonieni zostali reprezentanci Polski na XXVIII Mistrzostwa Świata, które odbędą się 25-30 października 2016 w Tunezji. W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentować będą: Przemysław Wolan, Zbyszek Bizoń, Rafał Druzgała, Kasia Pawlaczyk, Gabriella Lopez,, Martyna Dudek..

Polska reprezentacja będzie startować w 4 konkurencjach: gra singlowa, gra deblowa, super solo oraz sztafeta solo relay. Zawodnicy będą mierzyć się m.in. z reprezentacjami Egiptu, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Indii, Tunezji, Hiszpanii, Kuwejtu, Afganistanu, Sudanu, Arabii Saudyjskiej, Libii, Kamerunu.

- Poziom rozgrywek był naprawdę wysoki. W ciągu roku, od kiedy zaczęły zawiązywać się oficjalne kluby speed-balla w różnych województwach, zawodnicy poczynili ogromne postępy. Żeby utrzymać się w ścisłej czołówce ćwiczyłem bardzo dużo i regularnie, zarówno w klubie w Krakowie, jak również codziennie w domu. Cieszę się na wyjazd do Tunezji - taka impreza zawsze jest okazją, aby zdobyć nowe umiejętności i podpatrzeć najlepszych zawodników na świecie. - mówi Zbyszek Bizoń.

Speed-ball to prosta gra wywodząca się z Egiptu. Niewielka gumowa piłeczka na półtorametrowej żyłce przymocowana jest do stojaka. Zawodnik za pomocą rakietki odbija piłkę w taki sposób, aby zmienić kierunek obrotu piłki na osi. W Polsce speed-ball znany jest od trzech lat.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach