Lubień: Trwają prace nad budową ekspresowej zakopianki

Na odcinku Lubień – Rabka trwają prace przy wiaduktach i mostach, drodze głównej i miejscach obsługi podróżnych

Sezon zimowy w już się rozpoczął, jednak nie dla wykonawców drogi ekspresowej S7 od Lubnia do Rabki. Trwają prace przy wiaduktach i mostach, drodze głównej i miejscach obsługi podróżnych. Na węźle Skomielna i Miejscu Obsługi Podróżnych Krzeczów trwają prace przy wykopach, natomiast w Miejscu Obsługi Podróżnych Lubień budowany jest nasyp.

Teoretycznie okres zimowy zgodnie z podpisanymi umowami trwa od 15 grudnia do 15 marca i wykonawcy mogą wstrzymać prace w tym okresie. Nie robią tego na razie, bo warunki atmosferyczne jeszcze pozwalają na kontynuację większości prac i prace te trwają nadal.

Na odcinku I Lubień – Naprawa robione są: wykopy i nasyp, trwa profilowanie skarpy i prace strzałowe przy gruntach skalistych. W ubiegłym tygodniu odspojono strzałami 5000 m3 skał, wywieziono 3000 m3 humusu, czyli żyznej ziemi, która ponownie zostanie wykorzystana pod koniec inwestycji. Wykonano 16 żelbetowych pali pod podpory wiaduktu. Takie pale przekazują obciążenia z podpór obiektów mostowych na niżej położone, nośne warstwy gruntu.

Przebudowywana jest sieć wodociągowa i linia elektryczna. Na MOP-ach Krzeczów i Lubień trwają prace ziemne przy wykopie i nasypie.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach