Teatr w Stodole ma 10 lat. Najlepsi aktorzy sezonu 2016 odebrali Melpomeny

fot. Anna Witalis-Zdrzenicka, Joanna Gatlik-Kopciuch

Gala 10-lecia Teatru w Stodole Doroty Ruśkowskiej była nie tylko okazją do świętowania jubileuszu, ale także do wręczenia nagród dla najlepszych aktorów Teatru w minionym roku

Na galę oprócz aktorów zaproszeni zostali włodarze, dyrektorzy instytucji, szefowie firm, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, goście zagraniczni i wiele innych osób, które na co dzień wspierają działalność teatru. Galę prowadziła Dorota Ruśkowska wraz z Krystianem Pankiem.

Teatr w Stodole to nie tylko spektakle. Zajmuje się m.in. działalnością charytatywną, zbiórek dla potrzebujących oraz pomocy bezdomnym i ubogim. Dorobek Teatru w 10-leciu jego istnienia to: ponad 40 premier, 3 teledyski, 3 filmy fabularne oraz kilkanaście reklam, 2 single, wydana książka, trudne do policzenia imprezy plenerowe, bardzo skuteczne akcje zbierania pieniędzy na leczenie Kacpra, Igorka i Xawerego, gra w filmie Wojtka Smarzowskiego i Małgorzaty Szumowskiej, wygrany casting na ogólnopolską reklamę.

Pod patronatem Teatru i przy czynnym współudziale Muzeum regionalnego Dom Grecki wybudowane zostały dwa ogrody dla chorych dzieci, akcjami charytatywnymi (m.in. mikołajki i Dzień Dziecka) teatr objął około 2 000 chorych, wspomógł produktami żywnościowymi i odzieżą blisko 250 bezdomnych i ubogich, zarówno w kraju jak i poza jego granicami. - Ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc i wsparcie ludzie i instytucji, których przedstawicieli tutaj dzisiaj mamy zaszczyt gościć – mówiła podczas gali Dorota Ruśkowska.
Melpomeny dla aktorów.

Z okazji 10-lecia teatr wręczył dyplomy i statuetki osobom i przedstawicielom instytucji, którym pragnął wyrazić swoją wdzięczność oraz nagrodę Melpomena zasłużonym i wyróżniającym się aktorom.

Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie Melpomen dla aktorów, a wraz z Dorotą Ruśkowską honorowali ich zaproszeni goście. Melpomeny 2016 otrzymali: Zbyszek Bylica, Ewa Kmera, Renata Piekarz, Mateusz Stachura, Katarzyna Bednarczyk, Ilona Bylica (zaśpiewała podczas Gali – jak zwykle – niezwykle pięknie), Katarzyna Hodana, Mateusz Matoga, Krystian Panek, Lucyna Gowin, Miłosz Werner i Iza Brytan. Naszemu burmistrzowi przypadło w udziale wręczenie Melpomeny Krystianowi Pankowi.

awz

 

 

Czytaj także

Komentarze

  • 25.12.2016 - 21:31
    Gratuluję odwagi, pomysłu i determinacji w realizacji tego projektu. Działalność społeczna wymaga silnej woli i mnóstwa czasu. Jestem dumny ze tacy ludzie są wśród nas. Dziękuję Pani Doroto za to, że Pani jest.
    16 5 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach