Myślenicki Bieg Uliczny 2017: Wygrał Adam Czerwiński z Czasławia [GALERIA]

Prawie 800 biegaczy wzięło udział w trzeciej edycji Myślenickiego Biegu Ulicznego. Dystans 10 km najszybciej pokonał Adam Czerwiński z Czasławia

Bieganie to sport dla każdego. Przekonać się o tym mogli wszyscy, którzy zgłosili się do biegu lub przyszli na Zarabie kibicować biegaczom. Myślenicki Bieg Uliczny 2017 to dla jednych okazja do sprawdzenia samego siebie, a dla drugich swojej formy przed rozpoczynającym się sezonem.

Bieg w Myślenicach to pierwsza impreza z nowego cyklu Tour de Małopolska. Trasa oceniana jest jako szybka, na której swoich sił spróbować może zarówno profesjonalny biegacz jak i biegacz amator.

Ponad 800 zawodników zmagało się z trasą, której start odbył się na moście nad Rabą, następnie biegacze skręcili w ul. Zdrojową, którą biegli do Dolnego Jazu, gdzie zawrócili i jej drugim pasem pokonali kolejne kilometry w stronę Górnego Jazu do końca ul. Zdrojowej, a następnie w kierunku Górnego Jazu, gdzie w tzw. Małpim Gaju zawracali i biegli w kierunku Małopolskiej Szkoły Gościnności, gdzie znajdowała się meta.

Pierwsze miejsce zajął Adam Czerwiński z Czasławia, który trasę biegu pokonał w 31:02 min. Najlepsze miejsce wśród myśleniczan - 21. zajął Marcin Szydłowski z czasem 35:05 min. Pełnie wyniki zawodów