Zapasy: Zawodnicy Dalinu po występach w Pucharze Polskie i Mistrzostwach Śląska

Uczestnicy Pucharu Polski w Warszawie- od prawej: Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz i Dominik Krawczyk

W marcu zawodnicy Dalinu Myślenice wzięli udział w dwóch imprezach. Medal wywalczył Antoni Starzec

Puchar Polski Kadetów

W zawodach, które były I eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uczestniczyło 278 zawodników. Klub Sportowy Dalin reprezentowali: Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska, dla których był to debiut w grupie wiekowej Kadetów. Oboje mieli pechowe losowanie trafiając w pierwszych walkach na bardzo silnych zawodników – późniejszych finalistów zawodów.

W efekcie Krzysiek wygrał jedną walkę i dwie przegrał zajmując, dzięki dużej ilości zdobytych punktów 13 miejsce w kat. wagowej do 50 kg. Kuba podczas pierwszej walki skręcił nogę w stawie skokowym, a w drugiej bardziej walczył z bólem niż z przeciwnikiem. Przegrywając dwie walki zajął miejsce w trzeciej dziesiątce kat. wagowej do 69 kg i raczej ma nikłe szanse na awans do finałów OOM. Krzysiek chcąc awansować musi przynajmniej powtórzyć wynik podczas II eliminacji, które odbędą się z końcem marca w Janowie Lubelskim. Do finałów kwalifikuje się po 16 zawodników z każdej kategorii wagowej.

Mistrzostwa Śląska Dzieci i Młodzików Katowice

W zawodach uczestniczyło ponad stu zawodników z siedmiu klubów śląskich i małopolskich. KS Dalin reprezentowali: Antoni Starzec w grupie Dzieci, oraz Mikołaj Krawczyk, Mikołaj Łętocha i Adrian Poradzisz w grupie Młodzików. Pomimo silnej konkurencji nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Antoni Starzec wywalczył brązowy medal w kat. wagowej do 42 kg. Mikołaj Krawczyk (kat. wagowa do 53 kg) i Adrian Poradzisz (kat. wagowa do 59 kg) zajęli piąte miejsca, a Mikołaj Łętocha dziesiąte miejsce w kat wagowej do 53 kg.