Piłka nożna, B-klasa: Górki niepokonane od 4 spotkań

Drugie zwycięstwo na wiosnę zanotował zespół Górek Myślenice w rywalizacji B-klasowej. Ekipa na wyjeździe pokonała Iskrę Brzączowice
3:2, dzięki czemu podtrzymała serię i jest niepokonana od 4 spotkań

Już w 17. min.najskuteczniejszy zawodnik drużyny gości - Marek Zięba otworzył wynik spotkania, wykorzystując dobrą sytuację. Nieco ponad 10 minut później,
ten sam piłkarz wykorzystał błąd golkipera rywala i było już 2:0. Do przerwy gospodarzy, którzy ambitnie walczyli stać było tylko na jedno trafienie.

Druga połowa podobnie, jak pierwsza odsłona tego pojedynku, stała na wysokim poziomie. Warunki pogodowe oraz zły stan murawy zdecydowanie utrudniał dokładne rozgrywanie piłki. W 63. min. Iskra otrzymała rzut karny, jednak w dużej mierze była to swobodna interpretacja sędziego, gdyż jeden z zawodników gości nie popełnił żadnego przewinienia w obrębie szesnastki. Szansę z jedenastu metrów pewnie wykorzystał Góral. Do końca spotkania gra była niezwykle otwarta i obie strony chciały rozstrzygnąć to starcie. W 88. min. przyjezdni mieli rzut rożny, który przyniósł kolejnego gola, a bramkę zdobył nie kto inny
jak Marek Zięba, który tym samym skompletował hat-tricka.

Rywalizacja w B-klasie Myślenice od lat nie była tak wyrównana - pomiędzy liderującym Sokołem, a szóstym w notowaniu Jaworem są zaledwie trzy punkty różnicy.

LKS Iskra Brzączowice – LKS Górki Myślenice 2:3 (1:2)
Bramki: 0:1 17’ Zięba as. Hudaszek, 0:2 28’ Zięba, 1:2 32’ Firek, 2:2 63’ Góral – karny 2:3 88’ Zięba as. Wyroba
Górki: Krystian Kubiczek – Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Rafał Bujas – Andrzej Szlachetka – Marek Ulman (58’ Jan Ulman), Mariusz Wyroba, Marcin Hudaszek (kapitan; 68’ Łukasz Zając), Mateusz Obierzyński (86’ Bartłomiej Zając), Mateusz Biela (90’ Wojciech Krawczyk) – Marek Zięba