Siepraw: Ruszyły remonty dróg i budowa chodników. Utrudnienia potrwają do końca września

http://www.siepraw.pl/

Na terenie Sieprawia trwają remonty dróg i budowa nowych chodników. Utrudnienia potrwają do 30 września

Pierwszy z remontów dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr K1948 Siepraw-Zakliczyn-Brzączowice w miejscowościach Siepraw (ul. Słowiańska, Zarusinki), Zakliczyn (ul. Zarusinki, ul. Kamionka), Brzączowice wraz przebudową skrzyżowania z drogą powiatową nr K1944. Przebudowa polegać będzie na wykonaniu nakładki bitumicznej na długości około 6 km, budowie chodników z kostki brukowej o długości około 2,8 km oraz przebudowie skrzyżowania drogi powiatowej nr K1948 z drogą powiatową nr K1944 na rondo.

Drogi wykona „DROG-BUD” ze Spytkowic za kwotę 2,645 mln zł, chodniki firma „JANDA” z Łostówki za 985 tys. zł, natomiast rondo firma „Limdrog” sp. z o. o. z Limanowej za 912 447 tys. zł. Inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych, natomiast Gmina Siepraw partycypuje w inwestycji dokładając 1 mln zł. Przebudowa potrwa do 30 września.

Droga gminna

Kolejną inwestycją drogową na terenie gminy jest przebudowa pobocza na chodnik w ciągu drogi gminnej nr K540323 Zakliczyn-Brzączowice na długości 1 118 mb wraz z budową kanalizacji deszczowej.

Inwestycja zlokalizowana jest na ul. Zadziele, która stanowi pas drogi gminnej nr K540323 relacji Zakliczyn – Brzączowic. Droga ma jednopasową jezdnię dwukierunkową o zmiennej szerokości. Postępowanie przetargowe, spośród siedmiu oferentów wygrała PROFEXIM H. J. Duda z Krakowa za kwotę 829 239,87 zł. Prace na tym odcinku potrwają do 18 sierpnia.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach