Myślenice: Rodzice razem z dziećmi zasadzili 30 drzew

To pierwsza tego typu akcja w Myślenicach. Rodzice z Myślenickiego klubu Mamy i Taty razem z dziećmi zasadzili na Zarabiu 30 drzew

Trzydzieści dębów i lip zasadzono pomiędzy alejką spacerową a rowerową za placem zabaw na Zarabiu. Sadzonki zostały ogrodzone i opisane za pomocą symbolicznych tabliczek zawierających imiona i daty urodzin dzieci.

- Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie przyczynkiem do kolejnych nasadzeń. Tego typu inicjatywy cieszą się wielkim powodzeniem w innych miastach, a rodzice wpisują tym samym dziecko w przestrzeń publiczną swojej miejscowości tworząc wraz z nim wspaniała pamiątkę. Poprzez takie działanie stworzymy obszar, który dzięki nam i naszym dzieciom będzie wzrastał. Wraz z sadzonkami otrzymaliśmy od Nadleśnictwa zapewnienie o pomocy przy pielęgnacji i kolejnych nasadzeniach - mówi Magda Ścibor, jedna z organizatorek akcji.

Akcja "Zapuśćmy korzenie" zorganizowana zostanie z inicjatywy grupy rodziców "Dylematy - Klub Mamy i Taty" przy współpracy z Nadleśnictwem Myślenice oraz Urzędem Miasta i Gminy Myślenice.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach