Piłka nożna, B-klasa: Górki deklasują krzczonowską Cyrhlę [FOTO]

Zwycięstwo Górek pozwoliło awansować drużynie z Górnego Przedmieścia na trzecie miejsce w tabeli. Zespół jako jedyny w stawce myślenickiej serie B w rozgrywkach wiosennych jest niepokonany, a w czasie pierwszych czterech pojedynków zdobył 10 pkt

W niedzielę na boisku w Krzczonowie odbył się mecz siedemnastej kolejki
B-klasy Myślenice gr. I, w którym zmierzyły się Cyrhla Krzczonów i Górki Myślenice. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zespołu gości, którzy po trzech golach Zięby, bramkach Wyroby i Bieli oraz trafieniu samobójczym ostatecznie pokonali Cyrhlę 6:2.

Początek spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, jednak już po chwili myśleniczanie doprowadzili do remisu, wykorzystując stały fragment gry. W 14. min. podopieczni trenera Zająca mieli identyczną sytuację i ponownie rzut rożny przyniósł trafienie dla Górek. Od tego czasu to przyjezdni dominowali na boisku jednak w 30. min. gospodarze wyrównali wykorzystując szansę z jedenastu metrów. Ich szczęście ponownie nie trwało zbyt długo, gdyż po kilku minutach goście także zdobyli gola po rzucie karnym. Do przerwy to Górki prowadziły 3:2.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniach w 49. i 54. minucie zdecydowanie podwyższyli prowadzenie. Cyrhla poza niekorzystnym wynikiem musiała również w czasie ostatnich trzydziestu minut grać w "10", ponieważ bramkarz tego zespołu odniósł kontuzję, a na ławce gospodarzy nie było żadnego zmiennika. Myśleniczanie pewnie prowadzili grę i dzieła zniszczenia dokonali w 83. minucie, a strzelcem bramki ponownie był Marek Zięba, który skompletował tym samym hat-tricka.

Zwycięstwo Górek w meczu z Cyrhlą jest wynikiem, który pozwoli tej drużynie na awans na trzecie miejsce w tabeli. Zespół jako jedyny w stawce myślenickiej serie B w rozgrywkach wiosennych jest niepokonany, a w czasie pierwszych czterech pojedynków zdobył aż 10 pkt.

Wygrana podopiecznych trenera Zająca była piątym z rzędu zwycięstwem w meczu z Krzczonowianami. Cyrhla na wiosnę nie zdobyła jeszcze żadnego punktu i plasuje się na dalekim ósmym miejscu.

MLKS Cyrhla Krzczonów - LKS Górki Myślenice 2:6 (2:3)
Bramki: 1:0 4’ ??? 1:1 6’ Zięba as. Wyroba 1:2 14’ Biela as. Wyroba 2:2 30’ ??? - karny 2:3 34’ Zięba - karny 2:4 49’ ??? - samobój 2:5 54’ Wyroba as. Biela 2:6 83’ Zięba as. Plewa

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Dariusz Spórna (63’ Bartłomiej Zając) - Andrzej Szlachetka (59’ Wojciech Krawczyk) - Krzysztof Łętocha, Mateusz Obierzyński (39’ Rafał Bujas), Mariusz Wyroba (74’ Przemysław Kołodziej), Marcin Hudaszek, Mateusz Biela, Marek Zięba, na ławce: Jan Ulman, Marek Ulman