SUMO: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików rozegrano w Myślenicach

Po raz trzeci sekcja zapaśnicza Dalinu Myślenice zorganizowała zawody w japońskiej odmianie zapasów, jaką jest Sumo. Były to zawody rangi ogólnopolskiej - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek Strefy B

Na podstawie wyników MMM ustalane są limity zawodników do kadr wojewódzkich młodzików. Zdobyte punkty zaliczane są do ogólnopolskiego rankingu klubów, powiatów i województw, który na koniec roku w specjalnym biuletynie publikuje Polska Federacja Sportu Młodzieżowego.

W turnieju uczestniczyło 90 zawodników i zawodniczek z ośmiu klubów strefy B, w której walczą województwa: małopolskie, opolskie i dolnośląskie i śląskie.
W Sumo obowiązują tylko dwie proste zasady decydujące o zwycięstwie: kto kogo wypchnie poza pole walki zwane „dohyo”, lub spowoduje dotknięcie przez przeciwnika powierzchni pola walki inną częścią ciała niż stopa – ten wygrywa. Podobnie jak w innych sportach walki jest podział na kategorie wagowe (w grupie młodzików co 5 kg), natomiast walki są rozgrywane po kolei w każdej kategorii systemem pucharowym do momentu wyłonienia zwycięzcy.

Do zawodów zostało zgłoszonych ośmiu zawodników Dalinu, w większości członków kadry wojewódzkiej w zapasach, którzy postanowili spróbować swoich sił w tej egzotycznej dyscyplinie sportu. Byli to Wojciech Łętocha, Antoni Starzec, Mikołaj Łętocha, Mikołaj Krawczyk, Adrian Poradzisz i Jan Mastela. Pozostała dwójka, to zawodnicy „Prądniczanki” i Bieżanowianki Kraków, którzy na potrzeby Sumo startowali w naszych barwach. Byli to Harut Poghosian i Szymon Bulka.

Złoty medal w kategorii wagowej do 65 kg wywalczył Jan Mastela, srebrne Antoni Starzec, Adrian Poradzisz i Szymon Bulka, a brązowe Mikołaj Łętocha, Wojciech Łętocha i Mikołaj Krawczyk.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył UKS Hutnik Pieńsk. Drugie miejsce zajęła MKS Juvenia Wrocław, a trzecie UKS Iron Bulls Bielawa. Drużynowo zajęliśmy czwarte miejsce. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 12 punktów, które są zaliczane do klasyfikacji ogólnopolskiej prowadzonej przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego.

W poszczególnych kategoriach wagowych zwyciężali:

I. Młodziczki
Kat. wagowa do 36 kg - I miejsce Mikola Sawicka - UKS Iron Bulls Bielawa Kat. wagowa do 40 kg - I miejsce Katarzyna Sawicka - UKS Iron Bulls Bielawa Kat. wagowa do 45 kg - I miejsce Milena Sawka - UKS Iron Bulls Bielawa Kat. wagowa do 50 kg - I miejsce Wiktoria Bilińska - MKS Juvenia Wrocław Kat. wagowa do 55 kg - I miejsce Weronika Smaczyńska - UKS Iron Bulls Bielawa Kat. wagowa do 60 kg - I miejsce Natalia Zając - UKS Iron Bulls Bielawa Kat. wagowa +65 kg - I miejsce Dominika Sikorska - MKS Juvenia Wrocław
II. Młodzicy
Kat. wagowa do 35 kg - I miejsce Sebastian Garbowski - UKS Hutnik Pieńsk Kat. wagowa do 40 kg - I miejsce Jakub Wąsowicz - UKS Hutnik Pieńsk . II miejsce Antoni Starzec – KS Dalin Myślenice . III miejsce Wojciech Łętocha – KS Dalin Myślenice Kat. wagowa do 45 kg - I miejsce Igor Misterowicz - UKS Siódemka Strzelce Opolskie Kat. wagowa do 50 kg - I miejsce Antoni Koper - UKS Iron Bulls Bielawa . III miejsce Mikołaj Łętocha - Dalin Myślenice Kat. wagowa do 55 kg - I miejsce Arkadiusz Daniel - MKS Rokita Brzeg Dolny . III miejsce Mikołaj Krawczyk - Dalin Myślenice Kat. wagowa do 60 kg - I miejsce Szymon Kloc - UKS Hutnik Pieńsk . II miejsce Adrian Poradzisz – KS Dalin Myślenice Kat. wagowa do 65 kg - I miejsce Jan Mastela - KS Dalin Myślenice Kat. wagowa do 75 kg - I miejsce Jan Kasprzak MKS Rokita Brzeg Dolny Kat. wagowa + 75 kg - I miejsce Jakub Chabinka MUKZ Gladiator Kraków

 

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach