Piłka nożna, B-klasa: Górki nie przegrały od 7 spotkań. Drużyna awansowała na drugie miejsce

W 18. kolejce Górki Myślenice u siebie pokonały Sokoła Borzętę 3:1. Myśleniczanie są niepokonani w lidze od siedmiu spotkań i dzięki temu bilansowi awansowali na drugie miejsce

Pierwsza połowa sobotniego meczu należała dla gości, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji ofensywnych. Myśleniczanie zmieniając styl gry w porównaniu z ostatnimi spotkaniami nastawili się na kontrataki i to właśnie oni otworzyli wynik pojedynku. W 30. min. Sokół doprowadził do wyrównania, jednak Górki odpowiedziały golem do szatni, autorstwa Mateusza Bieli.

Po przerwie myśleniczanie podwyższyli prowadzenie za sprawą Łukasza Zająca, jednak musieli radzić sobie z ciągle atakującą drużyną gości. Po 60. min. to podopieczni trenera Zająca przejęli inicjatywę i pewnie utrzymali prowadzenie do samego końca.

Zwycięstwo Górek jest czwartą wygraną tego zespołu w wiosennej rywalizacji, a ekipa reprezentująca Górne Przedmieście jako jedyna w stawce jest niepokonana w rundzie rewanżowej. Ponadto myśleniczanie są niepokonani w lidze od siedmiu spotkań i dzięki temu bilansowi awansowali na drugie miejsce w tabeli B-klasy. Sokół bez zmian plasuje się na czwartym miejscu.

LKS Górki Myślenice - LKS Sokół Borzęta 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 14’ Zając as. Biela, 1:1 30’ Urbanik as. Bałucki, 2:1 45’ Biela as. M.Ulman, 3:1 47’ Zając as. Łętocha
Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Rafał Bujas - Krzysztof Łętocha (80’ Wojciech Krawczyk), Andrzej Szlachetka, Marcin Hudaszek (kapitan; 75’ Jan Ulman), Mateusz Obierzyński (11’ Marek Ulman), Mateusz Biela - Marek Zięba, Łukasz Zając
Ponadto na ławce: Vasilis Tomazos
Sokół: Adam Pilch - Mirosław Budzowski (70’ Stanisław Kępa), Janusz Gruchacz, Filip Gajca (80’ Bogdan Suder), Grzegorz Kępa, Michał Cichoń, Marcin Żądło, Szymon Przęczek (46’ Marcin Kasperek), Michał Serafin (kapitan; 65’ Krystian Zięba), Jakub Urbanik, Grzegorz Bałucki
Ponadto na ławce: Mateusz Suder