Piłka nożna, B-klasa: Górki kontynuują serię zwycięstw. Idą po awans? [FOTO]

Na boisku w Polance odbyło się spotkanie dziewiętnastej kolejki B-klasy Myślenice w którym Staw podejmował wicelidera rozgrywek Górki Myślenice, które wygrały 2:5

Starcie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po upływie 23 minut prowadzili 2:1, wykorzystując handicap w postaci własnego boiska. Myśleniczanie z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręcali i do przerwy wyrównali za sprawą Zięby oraz dzięki bramce Bieli wyszli na prowadzenie.

W drugiej części to podopieczni trenera Zająca przeważali na murawie, jednak wynik spotkania ustanowiony został dopiero w końcówce za sprawą kolejnego gola Zięby oraz debiutanckiej bramki szesnastolatka - Wojciecha Krawczyka z rzutu karnego.

Górki triumfując w meczu nad ekipą Stawu 2:5 przedłużyli passę meczów bez porażki do liczby ośmiu spotkań i nadal są jedyną drużyną w stawce, która w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrała. Dzięki zwycięstwie i zaskakującej porażce dotychczasowego lidera - Iskry Brzączowice, myśleniczanie przybliżyli się do tej ekipy na punkt, ale co najistotniejsze mają rozegrane jeden mecz mniej niż ich rywale z Brzączowic. Za tydzień ekipa z Myślenic zagra w klasyku ligi z Jaworem Jawornik.

LKS Staw Polanka - LKS Górki Myślenice 2:5 (2:3)
Bramki: 0:1 13’ Biela, 1:1 18’, 2:1 23’, 2:2 37’ Zięba as. Spórna, 2:3 45’ Biela as. Zięba, 2:4 81’ Zięba as. Kołodziej, 2:5 90+1’ Krawczyk z karnego

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Rafał Bujas - Andrzej Szlachetka - Krzysztof Łętocha (46’ Marek Ulman), Marcin Hudaszek (kapitan; 57’ Łukasz Zając (64’ Przemysław Kołodziej)), Mariusz Wyroba, Dariusz Spórna (87’ Wojciech Krawczyk) - Mateusz Biela, Marek Zięba

Ponadto na ławce: Tomasz Stanach, Jan Ulman, Paweł Szatan

Sędziowie: Rafał Muniak oraz Janusz Janik i Sebastian Syrek (KS Myślenice) Widzów: 70 Miejsce: Boisko LKS „Staw” w Polance