Piłka nożna, B-klasa: Górki w drodze do mistrzostwa i historycznego awansu [FOTO]

Kolejne, bo dziewiąte zwycięstwo z rzędu przybliża myślenicką ekipę do tytułu mistrzowskiego i historycznego awansu. Do końca pozostały jeszcze spotkania z Wichrem Stróża i Cisami Harbutowice

W sobotnim spotkaniu myślenickiej B-klasy Górki podejmowały na własnym obiekcie drużynę Jawora Jawornik. Po zaciętej walce i bardzo emocjonującej końcówce, to myśleniczanie odnieśli szóste w rundzie rewanżowej, a dziesiąte ogółem zwycięstwo, pokonując ekipę przyjezdną 2:1.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na boisku przy ulicy Solidarności nie należała do najciekawszych, gdyż gra obu ekip miała miejsce głównie w środku boiska. Górki zarówno jak i Jawor miały swoje sytuacje podbramkowe, jednak żadna z nich nie przyniosła wymarzonego efektu.

Znacznie więcej emocji było po przerwie. Gospodarze dobrze rozpoczęli drugą część, ponieważ już po upływie dziesięciu minut wyszli na prowadzenie za sprawą bramki z rzutu wolnego zdobytej przez Wyrobę. Wynik momentalnie podwyższył Ulman. Myśleniczanie mogli wymierzyć decydujący cios, jednak z jedenastego metra pomylił się Zięba. Goście w 77. min. zdobyli bramkę kontaktową. Ostatecznie to Górki utrzymały prowadzenie i wygrały 2:1.

Kolejne zwycięstwo przybliża myślenicką ekipę do tytułu mistrzowskiego i historycznego awansu. Do końca pozostały jeszcze spotkania z Wichrem Stróża i Cisami Harbutowice. Ekipa z Górnego Przedmieścia dalej kontynuuje passę dziewięciu meczów bez porażki oraz jako jedyna jest niepokonana na własnym obiekcie.

Czy piłkarzom Górek Myślenice uda się awansować do A-klasy?

• tak tak 71%
  • nie nie 29%
  • Głosów: 348

LKS Górki Myślenice - LKS Jawor Jawornik 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 56’ Wyroba z wolnego 2:0 62’ M.Ulman as. Biela 2:1 77’ ???
Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Rafał Bujas - Krzysztof Łętocha (59’ Marek Ulman), Marcin Hudaszek (kapitan; 46’ Andrzej Szlachetka), Mateusz Obierzyński, Mateusz Biela (90+2’ Przemysław Kołodziej), Dariusz Spórna - Mariusz Wyroba, Marek Zięba
Ponadto na ławce: Tomasz Stanach, Paweł Szatan, Jan Ulman
Jawor: Kamil Stanek - Marek Podoba, Kamil Gaździk (70’ Tomasz Cudak), Konrad Hyla, Tymoteusz Jezioro, Marek Łapa, Sebastian Łapa, Michał Ostafin, Piotr Zięba, Igor Ryś, Mariusz Kasperek
Ponadto na ławce: Dominik Hołuj, Daniel Burkat
Sędziowie: Bartłomiej Żurek oraz Bartłomiej Bała i Filip Magiera (KS Myślenice) Widzów: 140 Miejsce: Boisko LKS „Górki” przy ul. Solidarności 6 w Myślenicach