SUMO: Pięć medali zawodników Dalinu w Pucharze Polski

Siedmiu zawodników Dalinu Myślenice dobrze rozpoczęło tegoroczne starty w Sumo zdobywając pięć medali: dwa złote i trzy brązowe

Tydzień po Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Myślenicach nasi zawodnicy walczyli w Pucharze Polski w Sumo w Kielcach, który był równocześnie kolejnym – trzecim etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy w 2017 r.
W zawodach uczestniczyło 214 zawodników i zawodniczek z 18 klubów z całej Polski. Siedmiu naszych zawodników dobrze rozpoczęło tegoroczne starty w Sumo zdobywając pięć medali: dwa złote i trzy brązowe.

W grupie Młodzików złoty medal wywalczył Mikołaj Krawczyk w kategorii wagowej do 55 kg, który w finale pokonał Dawida Leska z Kobylina.

Brązowe medal wywalczyli: Antoni Starzec w kat. wagowej do 40 kg i Adrian Poradzisz w kat. wagowej do 60 kg. Jan Mastela przegrał walkę o brązowy medal z Piotrem Szymczakiem z Krotoszyna i zajął piąte miejsce w kat. wagowej do 65 kg.

W grupie Kadetów złoty medal wywalczył Dominik Krawczyk w najcięższej wadze powyżej 95 kg, gdzie wygrał cztery walki, a w finale pokonał typowego sumitę Huberta Niemczyka z Warszawy ważącego ponad 130 kg.

Nie powtórzył poprzednich sukcesów Krzysztof Szpakiewicz, który po raz pierwszy walczył w grupie Kadetów. Krzysiek łącznie wygrał cztery walki, lecz w półfinale zaliczył wpadkę przegrywając z Adamem Zawadzkim z Lublina. Podczas walki o brązowy medal pokonał Błażeja Paterka z Krotoszyna. Dzięki temu nie stracił jeszcze szansy zakwalifikowania się do reprezentacji Polski.

Efektowne walki stoczył Jakub Miska, który występował w najliczniejszej kat. wagowej do 65 kg. Niestety po dwóch wygranych walkach zaliczył porażkę z Kacprem Wiatrakiem z Krotoszyna i zajął siódme miejsce.

- Wszyscy nasi zawodnicy spisali się dobrze, jednak szczególnie chcielibyśmy wyróżnić Antoniego Starca, który debiutował w Pucharze Polski. Rewelacyjnie spisali się bracia Dominik i Mikołaj Krawczykowie, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach i dzięki temu znajdują się na czele rankingów do ME. Pozostali zawodnicy również mają jeszcze szansę na awans, lecz muszą pokonać faworytów w pozostałych etapach kwalifikacji – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.