Piłka nożna, B-klasa: Górki niepokonane od 10 spotkań. Już tylko o krok od awansu [FOTO]

W przedostatnim meczu sezonu piłkarze Górek Myślenice wygrali z Wichrem Stróża 2:0 i są już tylko o krok od awansu do A-klasy

Przez pierwsze dwadzieścia minut na boisku w Stróży kibice mieli okazję zobaczyć kilka ciekawych akcji, jednak z czasem mecz zdominowała gra w środku boiska.

Po przerwie starcie całkowicie zmieniło swoje oblicze. Myśleniczanie w 51. minucie wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki był Marek Zięba dla którego było to już osiemnaste trafienie w tym sezonie.

Górki szły za ciosem, a bramkę na 2:0 po asyście Bieli i dobrym podaniu Skawskiego zdobył Ulman. Do końca meczu myśleniczanie mieli przewagę i tylko dzięki fatalnej skuteczności pojedynek nie zakończył się wyższym zwycięstwem.

Siódma w rundzie wiosennej wygrana w znacznym stopniu przybliża myśleniczan do tytułu mistrzowskiego i historycznego awansu. Górki są niepokonane od dziesięciu spotkań.

Czy piłkarzom Górek Myślenice uda się awansować do A-klasy?

• tak tak 71%
  • nie nie 29%
  • Głosów: 348

W myślenickiej B-klasie do końca rywalizacja pozostała tylko jedna kolejka, a w niej podopieczni trenera Zająca zmierzą się z Cisami Harbutowice.

LKS Wicher Stróża - LKS Górki Myślenice 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 51’ Zięba, 0:2 57’ M.Ulman as. Biela
Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Rafał Bujas - Krzysztof Łętocha (71’ Paweł Szatan), Marcin Hudaszek (kapitan; 46’ Marek Ulman), Andrzej Szlachetka (90’ Wojciech Krawczyk), Mateusz Obierzyński, Mateusz Biela (81’ Przemysław Kołodziej) - Mariusz Wyroba, Marek Zięba
Ponadto na ławce: Tomasz Stanach, Jan Ulman, Bartosz Górka
Sędziowie: Gerard Teper oraz Szymon Wątor i Michał Ambroży (KS Myślenice) Widzów: 70 Miejsce: Boisko LKS „Wicher” w Stróży