Mistrzostwa Polski Cheerleaders: 7 złotych medali dla Lady Fitness

Tuż po Mistrzostwach Polski Cheerleaders na których myślenickie cheerleaderki "Lady Fitness" rozpoczęły przygotowania do równie prestiżowych zawodów tyle że w nieco odmiennym stylu tanecznym

- Postanowiłyśmy po raz pierwszy spróbować swoich sił, w rywalizacji organizowanej przez zupełnie inne stowarzyszenie. Wymagało to od nas dopracowania innych elementów, zmian i skupienia na nieco odmiennych kwestiach technicznych, które oceniali głównie sędziowie zagraniczni – mówi trener Anna Simsak.

W sumie z Akademii Tańca i Fitness "Lady Fitness" wyjechała na Mistrzostwa Polski do Tarnobrzegu delegacja 60 osób. Dziewczęta startowały obok dyscyplin mażoretek i tamburmajorek, z pompanami i bez w różnych kategoriach wiekowych i ilościowych.

Największą nowością była kategoria show, w której tancerze muszą oprócz ciekawych rozwiązań gimnastycznych i choreograficznych użyć możliwie jak najwięcej przyborów i rekwizytów, aby utkwić jury w pamięci.

- Po bardzo męczącej przeprawie na Mistrzostwach Polski, powróciłyśmy 4 czerwca w sumie z 7 złotymi, 5 srebrnymi i 1 brązowym medalem. Taki debiut na tych zawodach tanecznych był dla nas ogromną radością i sporym zaskoczeniem, ale także dowodem na to że zawodniczki przygotowane są bardzo wszechstronnie, skoro tyle z nich zdobyło miejsca na podium – wyjaśnia Anna Simsak.

Wyniki:
*Złote medale: zespół Honey miniformacja, zespół Rainbows show ze wstążką, duet Miriam Walczak i Alicja Siedlecka, duet seniorek+ Kinga Mroczka i Ewa Szlachetka, solo Joanna Szlachetka, duet Klaudia Wójcik i Joanna Szlachetka, trio Oliwia Nosek, Marcelina Kulig, Kinga Pustelnik.
*Srebrne medale: zespół seniorek show Shine, zespół cheerleaders Crystalls, zespół seniorek cheerleaders Jet, solo Izabela Szlachetka, duet Emilia Kęsek i Wioletta Sala.
*Brązowy medal: duet seniorek Martyna Wójcik i Izabela Szlachetka.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach