Busy będą jeździć pod Galerię Krakowską do końca czerwca

Od dzisiaj prywatnych przewoźników miał dotyczyć zakaz wjazdu do ścisłego centrum Krakowa. Sprawę odroczono, a pod Galerię Krakowską dojedziemy busem do końca miesiąca

W Krakowie rozpoczęła się przebudowa ul. Basztowej. Od dzisiaj miał obowiązywać zakaz dla prywatnych przewoźników na korzystanie z przystanków w okolicy Galerii Krakowskiej. Remont miał być pretekstem do stałego wyprowadzenia ruchu busów z centrum miasta. W zamian urzędnicy zaproponowali przewoźnikom możliwość korzystania z pętli przy Nowym Kleparzu.

Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ma zamiar m.in. ograniczyć liczbę przystanków przy ulicach Pawiej, Warszawskiej i Ogrodowej oraz likwidację przystanków początkowych/końcowych zlokalizowanych w rejonie ulic Worcella i Ogrodowej.

– Głównym celem nowej organizacji ruchu jest ograniczenie ruchu pojazdów, hałasu i spalin w ścisłym centrum Krakowa – tłumaczy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Więcej na ten temat pisaliśmy kilka dni temu.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Osobowych (OSPO) rozważało zablokowanie krakowskich ulic w ramach akcji protestacyjnej. W piątek przedstawiciele OSPO zawarli z urzędnikami ZIKiT-u tymczasowy kompromis.

Termin wprowadzenia zmian odroczono o dwa tygodnie. Do końca busy będą mogły jeździć z ul. Warszawskiej przez ul. Ogrodową do ul. Pawiej i zatrzymywać się na przystankach jak do tej pory.

 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 17.06.2017 - 19:37
  a potem co??
  19 57 Cytuj Zgłoś
 • 17.06.2017 - 19:54
  Busy są brzydkie i trzeba je usunąć z oczu turystów odwiedzających piękne miasto. Nie patrząc na tych którzy dojezdzaja pracować żeby tym turystom żyło się wygodniej.
  33 76 Cytuj Zgłoś
 • 18.06.2017 - 16:38
  Bardzo dobrze. Powinni się przenieść tam gdzie ich miejsce.
  Wariant pierwszy: Małopolski Dworzec Autobusowy przy ulicy Bosackiej,
  Wariant drugi: Plac przy Nowym Kleparzu,
  Wariant trzeci: Złomowisko.
  75 27 Cytuj Zgłoś
 • 20.06.2017 - 22:23
  Potem przez 6 (1-6 lipca) dni ZIKIT będzie testował nowe rozwiązanie. Jakie by nie było - Czy będzie wyniki będą miarodajne?
  3 20 Cytuj Zgłoś
 • 21.06.2017 - 0:07
  Lotnik napisał/a:
  Bardzo dobrze. Powinni się przenieść tam gdzie ich miejsce.
  Wariant pierwszy: Małopolski Dworzec Autobusowy przy ulicy Bosackiej,
  Wariant drugi: Plac przy Nowym Kleparzu,
  Wariant trzeci: Złomowisko.
  O widzę że mamy znawcę, może ty nie musisz dojechać do pracy tam ale są ludzie którzy jeszcze jeżdżą do szkoły itp i będą mieć problem z dojazdem
  8 24 Cytuj Zgłoś
 • 21.06.2017 - 12:36
  Przecież busy będą dojeżdżać nadal do ścisłego centrum (Nowy Kleparz, lub MDA). W czym problem?
  14 7 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach