Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2017

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem to 9 dni wypełnionych gośćmi z całego świata podczas których odbywać się będą koncerty, happeningi, warsztaty, spotkania, pokazy, wystawy, kongres młodzieży, kiermasz, a Rynek opanują folkowe food trucki

Główne koncerty i wydarzenia odbywać się będą w dniach 13-16 lipca na myślenickim Rynku. Koncerty towarzyszące odbędą się w Miechowie i Wiśniowej.

W tym roku w Myślenicach zobaczymy artystów z Polski, Czech, Armenii, Algierii, Pakistanu, Kenii, Meksyku, Peru, Brazylii i Paragwaju. 

Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą zespoły Megitza Trio, Dikanda, Ali Aftab Saeed.

Zobacz kalendarz festiwalowych wydarzeń

Czym są Spotkania z Folklorem?

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem to jedna z największych i najbardziej różnorodnych imprez tego typu w województwie Małopolskim. Pomysł na stworzenie tego wydarzenia pojawił się już kilka lat temu, a starania o organizację Festiwalu przyniosły wymierny efekt w maju 2013, kiedy to dzięki przychylności władz Województwa Małopolskiego i Gminy Myślenice rozpoczęto prace nad dokumentami wcielającymi ideę w życie.

Koncepcja festiwalu jest sumą doświadczeń, jakie członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”, wchodzący w skład Komitetu Organizacyjnego, zebrali podczas wielu międzynarodowych wydarzeń folklorystycznych na całym świecie.
Ideą festiwalu jest promocja dziedzictwa kulturowego regionu, przy jednoczesnym ukazaniu piękna różnorodności kultur etnicznych z całego świata.

Odkrywanie różnic, innych zwyczajów, doświadczanie odmienności kultur innych krajów jest kluczowe dla rozwoju tożsamości i identyfikacji etnicznej, jest kluczowe do poznania wartości własnego regionu. Poprzez organizację Festiwalu pragniemy także podjąć działania aktywizujące ruch Zespołów Pieśni i Tańca w Małopolsce, które dzięki udziałowi w tego typu imprezie będą miały większą motywację do rozwoju swojej działalności.

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach