W niedzielę tradycyjna msza na "Mikołaju". Trwają przygotowania

W niedzielę 13 sierpnia mieszkańcy Myślenic będą mieli okazję zgromadzić się na tradycyjnej Mszy Świętej na polanie przy kaplicy św. Mikołaja

Rozpocznie się w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 14:30. Jest to okazja do upamiętnienia tych, którzy w walce o wolność naszej Ojczyzny oddali życie.

Wydarzenie każdego roku gromadzi tłumy wiernych nie tylko z Myślenic. Na polanę św. Mikołaja przybywają całe rodziny. Uroczysta Msza Święta celebrowana jest przez księdza kanonika Adama Pawickiego, a jej oprawę zapewnia Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice.

Po jej zakończeniu mieszkańcy mają możliwość skosztowania potraw przygotowanych przez niezawodne Koło Gospodyń z Górnego Przedmieścia - głównych organizatorów tego wydarzenia. Jest to również czas, kiedy rozpalane są liczne ogniska przy których nie ustają rozmowy i dobra zabawa.

Przygotowania do tegorocznego wydarzenia zostały już rozpoczęte. Za sprawą druhów z OSP Myślenice Górne Przedmieście zostało przygotowane miejsce, skoszona trawa a przy pomocy pana Macieja Zająca i firmy UNIKOP na polanie nad paleniskiem stanął grill.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach