Piłka nożna, A-klasa: Beniaminek w lidze czuje się jak u siebie

Jednym ze spotkań trzeciej kolejki A-klasy myślenickiej był pojedynek Górek Myślenice z Iskrą Głogoczów. Starcie dwóch dobrze znających się drużyn zakończyło się drugim w sezonie triumfem ekipy gospodarzy, którzy zwyciężyli 3:1 i dzięki temu awansowali do górnej części tabeli

LKS Górki Myślenice - LKS Iskra Głogoczów 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 12’ samobój 1:1 20’ 2:1 36’ Zięba - karny 3:1 54’ Zięba as. Wyroba

Górki: Krystian Kubiczek - Andrzej Szlachetka, Kamil Plewa, Paweł Maślak - Bartosz Górka (57’ Grzegorz Jamka), Mariusz Wyroba, Marcin Hudaszek (57’ Marek Ulman), Mateusz Obierzyński, Mateusz Biela (89’ Jan Ulman) - Przemysław Kołodziej (64’ Łukasz Zając), Marek Zięba

Myśleniczanie do ligowego starcia podeszli w okrojonym składzie, ponieważ w szeregach zespołu zabrakło aż siedmiu zawodników. Mimo braków podopieczni trenera Zająca od początku przeszli do ofensywy, a pierwszą bramkę zdobyli w 12. minucie.

Goście za kilka minut doprowadzili do remisu, jednak z czasem uwidaczniała się przewaga Górek. W 36. minucie szansę z jedenastego metra wykorzystał Zięba.

Druga połowa pomyślnie rozpoczęła się dla gospodarzy, a myśleniczanie wyszli na prowadzenie po drugim trafieniu Zięby. Iskra miała jeszcze swoją okazję na nadrobienie strat, jednak w 88. min. nie wykorzystała rzutu karnego.

Górki Myślenice debiutujące w A-klasie po 3 spotkaniach mają na swoim koncie 6 punktów. Drużyna z Górnego Przedmieścia na swoim boisku jest niepokonana od 357 dni - od meczu otwarcia obiektu LKS Górki.

Na środę zaplanowano zmagania trzeciej kolejki i wówczas piłkarze z Górnego Przedmieścia zagrają z LKS Trzebunia.