Okolice

Piłka nożna V liga: Wygrana Orła na inaugurację

Orzeł Myślenice w pierwszym meczu ligowym zainkasował trzy punkty, grając na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek Radziszowianką Radziszów

Radziszów – Orzeł Myślenice 0:2 (0:0) Gawlik 55′, M.Górka 82′
Orzeł: Pajka – Żak, Mistarz, Kasprzyk, Lesiński – Kowalczyk (61 Sałach), Sabała (69 Dąbrowa), Wyroba, Gawlik (85 Bartosz), Czajkowski (86 Leśniak) – Kasperek (46 M.Górka)

Rywale postawili Orłowcom trudne warunki, ale dojrzała postawa myśleniczan zapewniła wygraną 2:0 (0:0) po bramkach Kamila Gawlika i Michała Górki. Przed przerwą kibice nie obejrzeli żadnej bramki, za to na początku drugiej połowy Orzeł ruszył do ataku. W 55 minucie piłkę w środkowej strefie wyłuskał Michał Górka, debiutujący w Orle Grzegorz Kowalczyk przebił do Kamila Czajkowskiego, który uruchomił kolejnego z debiutantów Kamila Gawlika. Skrzydłowy Orła będąc już w polu karnym oddał strzał, a piłka po rykoszecie zmyliła bramkarza i wpadła do bramki.

Podrażnieni gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale nie mogli znaleźć patentu na defensywę i bramkarza Orła. Kluczowa dla końcowego rozrachunku była akcja z 70. minuty, kiedy sędzia podyktował rzut karny. Marek Pajka obronił jedenastkę, a bramka nie padła nawet pomimo dwóch dobitek ze strony Radziszowianki.

W 82. minucie po długim zagraniu Marka Pajki z piłką minął się obrońca rywali, dzięki czemu sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Górka i ustalił wynik zawodów na 2:0.