Piłka nożna, A-klasa: Górki w ostatniej minucie tracą punkt

Mimo prowadzenia 2:1 Górki Myślenice w siódmym meczu sezonu doznały czwartej porażki, tym razem ustępując zespołowi Clavii Świątniki Górne

LKS Górki Myślenice - LKS Clavia Świątniki Górne 2:3 (2:1)
Bramki: 0:1 7’ Kantor, 1:1 20’ Kołodziej as. Zięba, 2:1 32’ Obierzyński as. Kania, 2:2 49’ Grudzień, 2:3 90+2’ Tylek z wolnego

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski (kapitan), Kamil Plewa, Grzegorz Jamka (60’ Łukasz Zając 90+2 CZ.K.) - Bartosz Górka (75’ Marek Ulman), Mateusz Obierzyński, Mariusz Wyroba, Mateusz Biela, Tomasz Kania (85’ Mateusz Ambroży) - Marek Zięba, Przemysław Kołodziej (24’ Rafał Bujas)
Clavia: Marek Wróblewski - Rafał Sikora, Paweł Stefański, Łukasz Wielgus, Karol Żak, Rafał Bętkowski, Bogdan Budzowski (83’ Damian Opryszek), Andrzej Burda (kapitan, 40’ CZ.K.), Jakub Grudzień (68’ Mateusz Tylek), Piotr Kantor (56’ Kacper Jurek), Tomasz Nikolin

Chociaż myśleniczanie prowadzili do przerwy 2:1 i od czterdziestej minuty mieli przewagę liczebną, to rywale w doliczonym czasie gry bezpośrednio po rzucie wolnym zdobyli bramkę, która rzutem na taśmę dała im zwycięstwo.

Spotkanie myśleniczan z Clavią rozpoczęła minuta ciszy poświęcona zmarłemu prezesowi Krakowskiego Związku Piłki Nożnej - śp. Edwardowi Iwańskiemu. Do starcia Górki przystąpiły w nieco okrojonym składzie. Początek należał do drużyny gości. Liczne ataki potwierdzone zostały bramką uzyskaną po rzucie rożnym. W następnej fazie pojedynku, to gospodarze za sprawą Kołodzieja i Obierzyńskiego wyszli na prowadzenie w dosyć szczęśliwych okolicznościach. Ponadto czerwoną kartkę w 40. minucie uzyskał kapitan drużyny przyjezdnej.

Clavia mimo gry w osłabieniu dobrze rozpoczęła drugą część i szybko doprowadziła do wyrównania. Górki atakowały, a blisko zdobycia gola byli Zięba, Zając i Biela. Z czasem ponownie krystalizowała się przewaga ekipy przyjezdnej, która decydujące trafienie zaliczyła w doliczonym czasie gry. Rzut wolny z okolic 25 metra pewnie wykorzystał Mateusz Tylek, ustalając tym samym końcowy rezultat.

Porażka Górek jest trzecią przegraną z rzędu, jednak dobry początek rundy jesiennej dalej utrzymuje myśleniczan w pierwszej dziesiątce. Podopieczni trenera Zająca za tydzień czeka wyjazdowe starcie z Wrzosami Osieczany. Clavia dzięki zwycięstwie awansowała w tabeli na czwartą lokatę.