Biertowice: Obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w Biertowicach

Podczas Światowego Dnia Pierwszej Pomocy służby ratunkowe prezentowały szeroki zakres swoich działań i umiejętności

Można było zatem obejrzeć pozorowany wypadek drogowy, z rozcinaniem samochodu przy pomocy narzędzi hydraulicznych, wyciąganiem z niego poszkodowanego oraz ratowaniem drugiego, który wypadł przez szybę. Role poszkodowanych odegrali Adam Widlarz i Karol Ciężkowski. Akcję tę przeprowadzili strażacy z OSP Biertowice wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, OSP Sułkowice i OSP Krzywaczka. Do pomocy włączyli się oczywiście ratownicy medyczni. Wydarzenia komentowali Żaneta Król – Michalska oraz Piotr Trzeboński.

O swojej działalności opowiedzieli przedstawiciele Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Psami. Jest to stowarzyszenie, które działa dopiero od roku, a już ma na swoim koncie kilka zakończonych sukcesem akcji.
Myślenicka Policja ze swoim rzecznikiem asp. sztab. Szymonem Salą również miała swój punkt informacyjno-edukacyjny, przy którym prezentowała wyposażenie, na przykład alkogoogle, które obrazują trzeźwemu, jak zachowuje się człowiek za kierownicą samochodu po spożyciu alkoholu.

Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli nauczyć się lub przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy w Punkcie Polskiego Czerwonego Krzyża, zobaczyć jak działa automatyczny defibrylator zewnętrzny AED.

Joanna Gatlik-Kopciuch

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach