Piłka nożna, A-klasa: Górki z pierwszym punktami wyjazdowymi

W dziesiątek kolejce ligowej Topór Tenczyn przed własną publicznością zmierzył się z beniaminkiem - Górkami Myślenice. Pojedynek zakończył się triumfem gości 0:2, a bramki dla myślenickiej ekipy zdobyli Mateusz Biela i Marek Zięba 


LKS Topór Tenczyn - LKS Górki Myślenice 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 45’ Biela as. Zięba 0:2 49’ Zięba as. Wyroba

Topór: Krzysztof Leksander - Konrad Druzgała, Krzysztof Dziadkowiec, Piotr Szynalik, Marcin Rekucki - Daniel Flaga (75’ Krzysztof Paś), Tomasz Bajak, Arkadiusz Stopkiewicz, Bartłomiej Matlak (65’ Grzegorz Matlak), Bartłomiej Paś (60' Paweł Cholewa) - Robert Michalak
Górki: Kamil Żądło - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Bartosz Górka (80’ Kacper Wojtan) - Andrzej Szlachetka (75’ Rafał Bujas) - Mariusz Wyroba, Mateusz Biela (84’ Łukasz Zając), Mateusz Obierzyński (90’ Marek Ulman), Tomasz Kania (65’ Paweł Maślak) - Marek Zięba, Mateusz Pietrzyk

Pierwsza połowa meczu Topór vs Górki była bardzo wyrównanym pojedynkiem, w którym żadna ze stron nie przejęła inicjatywy. Dominowała zacięta gra w środku boiska, a obie strony chociaż miały swoje sytuacje, to brakowało poprawnego wykończenia.

Gdy wydawało się, że pierwsza część zakończy się bezbramkowym remisem, świetne podanie od Zięby otrzymał Biela, który wykończył i zdobył pierwszego gola.

Na drugą część myśleniczanie wyszli z chęcią podwyższenia wyniku. W 49. min. po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę uzyskał Zięba i najskuteczniejszy zawodnik Górek nie pomylił się i tym razem. W dalszej fazie meczu, to goście skupili się na obronie korzystnego wyniku, natomiast gospodarze usiłowali zdobyć kontaktowe trafienie. Ostatecznie starcie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych trenera Zająca.

Górki poza trzema punktami za mecz z Toporem, w ubiegły weekend zgarnęli jeszcze kolejne dwa, za walkower w meczu z LKS Trzebunia, w którym w szeregach drużyny przeciwnej zagrał zawodnik pierwotnie niezgłoszony do rozgrywek ligowych.

Myśleniczanie mają na swoim koncie już piętnaście punktów i awansowali w tabeli na siódme miejsce. Za tydzień Górki czeka mecz ze Skalnikiem Trzemeśnia.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach