Piłka nożna: Respekt Myślenice w finale Pucharu Polski

Na stadionie WKS Wawel Kraków w finale Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet na szczeblu wojewódzkim zawodniczki Respektu Myślenice zmierzyły się z Tarnovią Tarnów, której uległy 2:5

Skład Respektu Myślenice: Paulina Kania (85' Natalia Motyka) - Natalia Topa, Anna Szlósarczyk, (65' Agnieszka Bobowska), Karolina Topa, Majka Topa, (74' Kinga Czarnota) - Kamila Topa (70' Mariola Stojeba), Anna Jania (46' Oliwia Łętocha), Natalia Wróbel (85' Dominika Wójcik), Sonia Jurka, Maria Dziadkowiec (87' Aleksandra Wójcik), Zuzanna Węglarz.

Od pierwszych minut widać było, że oba zespoły są nastawione na walkę i nikt nie będzie odpuszczał. W 7. minucie na prowadzenie wyszły zawodniczki z Tarnowa (bramka Marty Wojtaszek zdobyta po dośrodkowaniu głową).

Odpowiedź myśleniczanek była ekspresowa - po 6 minutach i dynamicznej akcji gola zdobył popularny „Wróbelek”, czyli Natalia Wróbel.

Piłkarkom Respektu zabrakło w kolejnych minutach przysłowiowego szczęścia i drużyna straciła kolejne 3 bramki. Kiedy wydawało się, że to cios po którym trudno się podnieść, zespół przeprowadził ze środka składną akcję i po dośrodkowaniu - gola głową zdobyła Karolina Topa. Bramka „do szatni” podziałała na piłkarki mobilizująco.

W przerwie trener Przemysław Senderski dokonał roszady w składzie, na murawie pojawiła się Oliwia Łętocha, która ożywiła grę. W drugiej połowie to zespół Respektu stwarzał więcej sytuacji, ale zabrakło ich wykończenia.

W 64 minucie po wyrzucie z autu i rozegraniu akcji futbolistki Tarnovii zdobyły ostatnią bramkę w meczu. Gol zdobyty na 5-2 przez Katarzynę Białoszewską ustalił wynik spotkania.

Przemysław Senderski, trener: Kończy się nasza przygoda z Pucharem Polski. Przygrywamy w finale, ale to i tak duży sukces, że do niego doszliśmy. Co roku w Pucharze dochodzimy dalej, więc mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam go zdobyć. Jeżeli chodzi o sam mecz, to zagraliśmy słabo. Szkoda, że taki mecz przytrafił się nam na finał. Musimy wyciągnąć wnioski po tym meczu, to cenna lekcja dla nas. Gratuluję zespołowi Tarnovii wygranej, a my patrzymy teraz na mecze ligowe. Wygraliśmy wszystkie cztery spotkania i będziemy robić wszystko, żeby ta seria trwała jak najdłużej.

Tekst i foto: Paweł Biela