Budżet Obywatelski 2018: Zobacz, które projekty zostaną zrealizowane w twojej miejscowości

Znamy wyniki głosowania na pomysły mieszkańców dotyczące zmian w mieście i okolicach zgłoszone w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego 2018

Do oceny mieszkańców zakwalifikowano 63 projekty. Każdy mógł oddać jeden głos na zadanie zgłoszone z danego okręgu/sołectwa oraz jeden głos na zadanie ogólnomiejskie. Prawidłowo oddany głos to 1 pkt dla danego zadania. O kolejności projektów do realizacji decydowała suma zdobytych punktów.

 

Projekty, które zostaną zrealizowane w poszczególnych miejscowościach:

Projekt Ogólnomiejski

1. Poprawa bezpieczeństwa dla Gminy Myślenice (zakupu quadów ratowniczych, przyczepy do transportu osób poszkodowanych), 93 000 zł, Krzysztof Druzgała
2. Boisko piłkarskie do gry Funinho, 200 000 zł, Czesław Bisztyga

Myślenice – Okręg 1

Lokalne Centrum Integracji i Odpoczynku, 131 595 zł, Barbara Bylica
Myślenice – Okręg 2
Ogólnodostępne boisko do mini-piłki nożnej, 131 595 zł, Czesław Bisztyga

Bulina

Wyposażenie na spotkania kulturalne, 9 850 zł, Danuta Staroch

Borzęta

1. Nagłośnienie dla Teatru „Gwiezdne Szyszki” z Borzęty, 12 230 zł, Renata Kania

2. Wykonanie obrzeży przy alejce na cmentarzu w Borzęcie, 10 500 zł, Stanisław Cichoń

Bysina

Zagospodarowanie centrum rekreacyjnego wsi - budowa altany, 20 670 zł, Katarzyna Czepiel

Bęczarka

Duży namiot - fajna sprawa, z nim udana jest zabawa, 16 485 zł, Izabela Kutrzeba

Chełm

Budowa ogrodzenia wokół Szkoły Podstawowej nr 6 w Myślenicach – Chełm, 10 000 zł, Teresa Zięba

Droginia

Zaprojektowanie i urządzenie parku do wypoczynku z alejkami i grillowiskiem, 18 450 zł, Janina Cienkosz

Głogoczów

1. Dostosowanie sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie do organizacji imprez poprzez zakup 20 składanych stołów konferencyjnych, 8 400 zł, Natalia Holewa

2. Wykonanie zabezpieczenia osuwiska i regulacji cieku wodnego jako kolejny etap udrożnienia drogi gminnej nr 941 na dzielnicy Jaworzyna w Głogoczowie, 40 000 zł, Marek Górszczak

Jasienica

Zagospodarowanie terenu wokół Amfiteatru, 25 000 zł, Mieczysław Ryś

Jawornik

Wykonanie głównej alejki z kostki brukowej na nowym cmentarzu w Jaworniku, 40 000 zł, Władysław Kurowski

Łęki

Mini Plac Zabaw w Łękach, 11 505 zł, Stanisław Topa

Osieczany

Wymiana części urządzeń placu zabaw dla dzieci z elementami siłowni dla dorosłych, 27 915 zł, Tomasz Wójtowicz

Poręba

Metamorfoza Szkoły Podstawowej w Porębie, 17 982 zł, Izabela Janczak-Bizoń

Polanka

Wykonanie poboczy przy drogach gminnych w Polance, 16 560 zł, Jerzy Cachel

Trzemeśnia

Parking na zapleczu Ośrodka Zdrowia w Trzemeśni dla personelu ośrodka i pacjentów zakładu rehabilitacji, 35 000 zł, Adam Polanowski

Zasań

Odgrodzenie budynku Szkoły Podstawowej w Zasani od drogi powiatowej, 12 565 zł, Alicja Hajdas

Zawada

Stroje ludowe, suknie wizytowe, czapki na potrzeby mieszkańców Zawady, 17 700,00 zł, Irena Chlebda

Pełna lista rankingowa znajduje się na stronie budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski to „wydzielona” część budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują mieszkańcy poprzez zgłaszanie pomysłów, a następnie – w drodze głosowania – wyrażenia opinii w stosunku do tych propozycji, które zostaną zrealizowane.

Na pierwszą edycję budżetu przeznaczono 15 złotych na mieszkańca, co stanowi kwotę blisko 700 tysięcy złotych, która rozdysponowana będzie na miasto i tereny wiejskie. Dodatkowo tereny wiejskie mają swój własny budżet na zadania sołeckie w wysokości 200 tys. zł, a miasto dodatkowe środki na tzw. projekt ogólnomiejski, na które gmina przeznaczy również dodatkowe 200 tys. zł.

W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego zagłosowało 8313 mieszkańców miasta i gminy Myślenice, którzy oddali 4936 głosów na papierowych kartach i 3377 drogą elektroniczną.

Głosować mógł każdy mieszkaniec zameldowany na terenie Miasta i Gminy Myślenice, który ukończył 16 lat.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 06.10.2017 - 22:54
  Co to jest funinho i ile osób w to gra żeby wydawać na plac do gry 200 tyś Zł !!!!!
  57 6 Cytuj Zgłoś
 • 07.10.2017 - 7:25
  idefix napisał/a:
  Co to jest funinho i ile osób w to gra żeby wydawać na plac do gry 200 tyś Zł !!!!!
  mnie też się to nie podoba ale cóż to jak z wyborami wygrali w uczciwy sposób to przynajmniej jest dla ludzi,
  natomiast co do tego : Poprawa bezpieczeństwa dla Gminy Myślenice (zakupu quadów ratowniczych, przyczepy do transportu osób poszkodowanych), 93 000 zł, Większość ludzi (mieszkańców) nigdy nie skorzysta, do finansowania takiego sprzętu powinny być inne instytucje nie BO.

  Bardzo się cieszę, że wygrało Górne !!! BRAVO !!!!! na reszcie będziemy mieli coś dla siebie !!! DZIĘKI ZA MOBILIZACJĘ,
  18 14 Cytuj Zgłoś
 • 07.10.2017 - 12:21
  do kiedy glosowanie bo zem byl tam gdzie king piechota zaszedl
  1 19 Cytuj Zgłoś
 • 08.10.2017 - 0:35
  seba ???
  cyt : " mnie też się to nie podoba ale cóż to jak z wyborami wygrali w uczciwy sposób to przynajmniej jest dla ludzi, "

  co tu było uczciwego ????????? jedna wielka ustawka , agitowali pod kościołem na osiedlu z wypełnionymi gotowcami na swój projekt tylko wpisać swoje dane i głos oddany , sam byłem świadkiem jak głupie baby podpisywały nawet nie wiedząc co podpisują a kolejna sąsiadka trochę mądrzejsza jak spytała jedną dlaczego to podpisała jak to jest projekt nie z osiedla a nie dała głosu na coś co jej czy jej dzieciom się przyda to odpowiedziała że z jednego jak i z drugiego nie będzie korzystać to obojętne co podpisze .
  Kolejny przypadek żona przyniosła od koleżanki ( bo jej syn przyniósł ze szkoły od trenera ) do rozdania plik kart do głosowania - gotowców z wpisanym już głosem na to jakieś boisko to tego jakiegoś funicostam , tak samo wpisać tylko swoje dane i już jest głos .

  Kolejny projekt " (zakupu quadów ratowniczych, przyczepy do transportu osób poszkodowanych) " to chyba najgłupszy pomysł jaki mógł być , to mógł wymyślić tylko jakiś strażak na pewno nikt inny , znam osobiście ( tu z naszej gminy ) oraz drugi przypadek z pobliskiej gminy na północ od Myślenic widząc osobiście z okna ( mając dom 100 m . od strażnicy ) do czego taki sprzęt jest używany na co dzień .
  Taki kład jest całymi popołudniami śmigany przez wszystkich strażaków po całej okolicy dla zabawy , a kto płaci za jego utrzymanie i tankowanie paliwa co 2 - 3 dni ????? my wszyscy lub jak kto woli gmina .

  Tak że takie wybory jakie były w takiej formie to jeden wielki pic na wodę foto montaż i jedna wielka ściema .
  28 12 Cytuj Zgłoś
 • 08.10.2017 - 11:08
  Mikke przykry jesteś. Mogłeś złożyć swój projekt i agitować nikt tego nie zabraniał wręcz przeciwnie to swiadczy o zaangażowaniu. Co do quadów poczytaj ile ta grupa miała już udanych akcji i uratowanych ludzi a do tej pory używali tylko swojego prywatnego sprzętu i tego który kupili za $ od sponsorów o których sami zabiegali tak jak o głosy do BO. Jak tak widzisz te quady którymi rzekomo jeżdżą strażacy dla zabawy to zadzwoń na policję albo po telewizję i pokaż dowody, a może to ich prywatny quad? Sprawdziłeś żeby oczerniać? Nie Ty tylko siedzisz na forum nic nie robisz tylko hejtujesz. A tak na marginesie to takie quady powinna gmina kupić i użyczać służbą a nie żeby musieli na nie żebrać, ale jest jak jest i gratulacje dla Wszystkich wygranych.
  18 13 Cytuj Zgłoś
 • 08.10.2017 - 11:11
  I jeszcze jedno pytanie to który projekt wg. Ciebie Korwin był ok? Bo 2 skrytykowales! Bo nie wiem czy z góry wszystko potępiasz bo tak masz i koniec czy coś było pozytywnego. Miłej niedzieli.
  12 9 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 08.10.2017 - 17:10
  Popierałem projekt poszerzenia wewnątrz Ośrodka Zdrowia w Trzemeśni. Wygrana tego projektu jest małym krokiem by uświadomić sobie, że realne jest powiedzenie: "nic o nas bez nas". Wygranym jest cała społeczność Trzemeśni bo 317 głosujących dało świadectwo tej maksymie
  6 12 Cytuj Zgłoś
 • wesoło wesoło 08.10.2017 - 19:20
  seba napisał/a:
  mnie też się to nie podoba ale cóż to jak z wyborami wygrali w uczciwy sposób to przynajmniej jest dla ludzi,
  natomiast co do tego : Poprawa bezpieczeństwa dla Gminy Myślenice (zakupu quadów ratowniczych, przyczepy do transportu osób poszkodowanych), 93 000 zł, Większość ludzi (mieszkańców) nigdy nie skorzysta, do finansowania takiego sprzętu powinny być inne instytucje nie BO.

  Bardzo się cieszę, że wygrało Górne !!! BRAVO !!!!! na reszcie będziemy mieli coś dla siebie !!! DZIĘKI ZA MOBILIZACJĘ,
  Powiem krótko lepiej żeby te osoby nie musiały z tych quadów korzystać bo każdorazowy wyjazd to oznaka że komuś dzieje się krzywda.
  A sądząc po twojej wypowiedzi to nawet pewnie nie zagłosowałeś.
  6 4 Cytuj Zgłoś
 • Michał Jania 08.10.2017 - 20:08
  Trzeba było korwin zgłosić swój projekt a nie krytykować innych. Zrób co ty dla społeczeństwa a nie siedź na d*pie i krytykuj. Wytłumacz mi jasno i klarownie co jest złego w tym ze ktoś zbiera głosy na swój projekt ? Gdzie ty widzisz scieme ? twoj zarzut ze karta była wypełniona jest tak śmieszny ze ręce opadają. Każdy wiedział na co głos oddaje, na co będą pieniądze przeznaczone, nikt nikogo do niczego nie przymuszał, wiec bardzo cie prosze wytłumacz wszystkim na czym ten pic polegał bo mnie krew zalewa jak czytam takie kłamstwa.

  Nie masz zielonego pojęcia o specyfice pracy takiej grupy poszukiwawczej i miej nadzieje ze nikt z twojego otoczenia nie będzie potrzebował jej pomocy. Ale co może wiedzieć taki ignorant jak ty, mądry za klawiatury kompa bądź telefonu...
  6 9 Cytuj Zgłoś
 • 08.10.2017 - 20:58
  adzygmunt napisał/a:
  Popierałem projekt poszerzenia wewnątrz Ośrodka Zdrowia w Trzemeśni. Wygrana tego projektu jest małym krokiem by uświadomić sobie, że realne jest powiedzenie: "nic o nas bez nas". Wygranym jest cała społeczność Trzemeśni bo 317 głosujących dało świadectwo tej maksymie
  Jakiego ośrodka zdrowia w Trzemeśni?? Przecież w Trzemeśni nie ma ośrodka zdrowia tylko geriatryk w którym przyjmuje lekarka, która powinna już dawno miejsce ustąpić młodym lekarzom. Śmiech a nie ośrodek. Uważam te pieniądze za wyrzucone w błoto. Pieniądze powinny być przeznaczone na rozwinięcie bazy rekreacyjnej dla dzieci.
  11 5 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 08.10.2017 - 23:14
  Idefix mogłeś to zrobić, ale wolałeś ...no co? A parking zbuduje się nie tylko na rok czy trzy lata a na wiele, wiele lat Pozdrawiam adz!
  3 7 Cytuj Zgłoś
 • 10.10.2017 - 20:24
  No co wolałem..?? Parking jest przy pseudo ośrodku zdrowia. Dodatkowo jest też parking przy Kościele i strażnicy i wzdłuż drogi prowadzącej do strażnicy. Nie było kasy na zagospodarowanie terenu za pseudo ośrodkiem to sobie ktoś wymyślił budowę tam parkingu, który jest zbędny.
  8 3 Cytuj Zgłoś
 • 10.10.2017 - 23:15
  Panie Panie "Kurowski" w Jaworniku z tej alejki bedzie sie schodzilo do BŁOTA?????? Przed kostką może byście wysypali kamień między nagrobkami za miesiac Wszystkich Świętych aż strach patrzeć na stan tych alejek a zwłaszcza w górnej części jeszcze nie widziałem takiego zaniedbanego cmentarza.
  2 4 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 11.10.2017 - 0:02
  idefix nie podałeś pomysłu bo Cię nie stać na niego? Nie podałeś pomysłu bo nie chciałeś pochodzić za zgromadzeniem 20 podpisów za, patrz regulamin zgłaszania propozycji.
  Ta część budżetu była akurat pomyślana tak by obudzić społeczną inicjatywę i coś samemu dla swojej miejscowości zrobić.
  Ogrodzenie mam nadzieję będzie robione Ale najważniejsze by budynek nie utonął w szambie, a może tam by Twoja pomoc się przydała? Zajrzyj do piwnic i zobacz co Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich robi. Nie na dziś, nawet na jutro, ale na wiele lat. A jeśli masz pretensje do pracy lekarzy. Masz okazję zgłosić obywatelski sprzeciw na ich pracę i zadzwoń do NFZ. Odważ się działać. Nie próbuj wyciągać kasztanów z ognia cudzymi rękami. Zrób to sam, może uda Ci się nie poparzyć, a coś dobrego z tego wyniknie?
  Był czas zgłaszania propozycji-czemu sam nie wystartowałeś?
  Pozdrawiam adz
  1 9 Cytuj Zgłoś
 • 11.10.2017 - 20:01
  Jeżeli ktoś uważa że projekt Grupy Poszukiwawczej z Myślenic jest zakebany to niech myśli tak dalej ,ale niech pamięta o tym że kiedyś te quady mogą uratować ciebie idiot , twoją rodzinę lub kogoś z twoich znajomych . Mogłeś zgłosić swoj projekt i zobaczyli byśmy jaki on jest ciekawy .. Widać po twoim pisaniu że jesteś cepem który ledwo skończył zawodoówke . Już dziś ci życzę żebyś któregoś dnia zadzwonił do nich że zginęła twoja żona lub matka . Podpisz się dla jasności żeby wiedzieli kto ty jesteś i akcja się nie udała :)
  5 5 Cytuj Zgłoś
 • 11.10.2017 - 20:38
  adzygmunt napisał/a:
  idefix nie podałeś pomysłu bo Cię nie stać na niego? Nie podałeś pomysłu bo nie chciałeś pochodzić za zgromadzeniem 20 podpisów za, patrz regulamin zgłaszania propozycji.
  Ta część budżetu była akurat pomyślana tak by obudzić społeczną inicjatywę i coś samemu dla swojej miejscowości zrobić.
  Ogrodzenie mam nadzieję będzie robione Ale najważniejsze by budynek nie utonął w szambie, a może tam by Twoja pomoc się przydała? Zajrzyj do piwnic i zobacz co Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich robi. Nie na dziś, nawet na jutro, ale na wiele lat. A jeśli masz pretensje do pracy lekarzy. Masz okazję zgłosić obywatelski sprzeciw na ich pracę i zadzwoń do NFZ. Odważ się działać. Nie próbuj wyciągać kasztanów z ognia cudzymi rękami. Zrób to sam, może uda Ci się nie poparzyć, a coś dobrego z tego wyniknie?
  Był czas zgłaszania propozycji-czemu sam nie wystartowałeś?
  Pozdrawiam adz
  Czy twoim rozumowaniem wyrażanie opinii negatywnej na temat tego i każdego innego przedsięwzięcia, pomysłu, inicjatywy równa się brakiem własnej inicjatywy?? Uważam że pomysł, który wygrał w Trzemeśni jest nie potrzebny i tyle.
  7 2 Cytuj Zgłoś
 • adzygmunt 12.10.2017 - 10:37
  Miło, że dyskutujemy. Szkoda, że nie na temat. Nie na temat także ja. 182 głosy za tym projektem o czymś świadczą. Te pieniądze dla Trzemeśni 35 tysięcy minus VAT, gdyby nie było żadnego projektu zostały by rozparcelowane na inne sołectwa. Z Trzemeśni zgłoszono trzy projekty, wygrał jeden głosami jak wyżej.
  Pozdrawiam adz.
  Minusy i plusy zamieńmy na dyskusję pisaną
  1 2 Cytuj Zgłoś
 • 12.10.2017 - 16:43
  Projekt boiska piłkarskiego do gry w "coś tam", który będzie realizowany z budżetu obywatelskiego to zwykła przewałka. Faktycznie chodzi o to aby za pieniądze publiczne w kwocie 200 tys zł zwane szumnie "budżetem obywatelskim" wymienić nawierzchnie boiska klubu piłkarskiego Orzeł w Myślenicach, który to klub jest bardzo bliski burmistrzowi, tak bliski, iż pracuje tam część rodziny burmistrza.
  9 1 Cytuj Zgłoś
 • Myślenice 13.10.2017 - 7:59
  służbista napisał/a:
  Projekt boiska piłkarskiego do gry w "coś tam", który będzie realizowany z budżetu obywatelskiego to zwykła przewałka. Faktycznie chodzi o to aby za pieniądze publiczne w kwocie 200 tys zł zwane szumnie "budżetem obywatelskim" wymienić nawierzchnie boiska klubu piłkarskiego Orzeł w Myślenicach, który to klub jest bardzo bliski burmistrzowi, tak bliski, iż pracuje tam część rodziny burmistrza.
  Faktycznie chodzi o to, że złożyliśmy projekt, na który zebraliśmy 2300 głosów poparcia. Taka ot filozofia szumnie zwana Budżetem Obywatelskim, w której kilkuset zawodników, kibiców i innych włączyło się w pomoc w zebraniu jak największej ilości głosów, dlatego wygraliśmy! Serdecznie pozdrawiamy, jak każdy będzie robił swoje tak jak my, to będzie Ci się żyło lepiej. Pozdrawiamy!
  7 9 Cytuj Zgłoś
 • 13.10.2017 - 8:38
  To Wasze wygranie przypomina "ustawiony" przetarg.
  12 4 Cytuj Zgłoś
 • Myślenice 13.10.2017 - 8:48
  służbista napisał/a:
  To Wasze wygranie przypomina "ustawiony" przetarg.
  Przykre, że tak Pan uważa. Szkoda nawet dyskutować na takie argumenty :( Proszę sobie sprawdzić, a nie rzucać słów na wiatr i oczerniać naszą uczciwą pracę i poświęcenie wielu osób dla osiągnięcia tego celu.
  7 8 Cytuj Zgłoś
 • 13.10.2017 - 23:55
  https://vod.tvp.pl/video/ktokolwiek-widzial,13102017,34109483 proszę oglądnąć od 17 minuty. Dzisiejszy odcinek z udziałem Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Myślenice tej od quadów. Polecam wszystkim.
  7 3 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach