Sumo: Z Pucharu Polski przywieźli trzy medale

Złote medale wywalczyli Adrian Poradzisz i Krzysztof Szpakiewicz, a brązowy Jan Mastela

W pierwszym powakacyjnym turnieju – Pucharze Polski w Sumo w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyło 153 zawodników i zawodniczek z 17 klubów.Turniej był równocześnie przedostatnią eliminacją do Mistrzostw Europy

Dalin reprezentowało trzech młodzików: Mikołaj Łętocha – kat. wagowa do 50 kg, Adrian Poradzisz – kat wagowa do 55 kg, i Jan Mastela – kat. wagowa do 70 kg oraz kadet – Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg.

Zawody były udane dla naszych zawodników, którzy przywieźli trzy medale – dwa złote i jeden brązowy. Złote medale wywalczyli Adrian Poradzisz i Krzysztof Szpakiewicz, a brązowy Jan Mastela.

Adrian w finale pokonał Dawida Hetmańskiego z Wolsztyna, a Krzysiek po zaciętej walce wygrał z Mikołajem Raźniakiem z Krotoszyna. Jan Mastela w półfinale przegrał z Maciejem Dębowskim z Olsztyna, a w walce o brązowy medal pokonał Mikołaja Wiśniewskiego z Krotoszyna. Mikołaj Łętocha zajął punktowane siódme miejsce.

- Dzięki osiągniętym wynikom dwóch naszych zawodników znajduje się na czele rankingu na Mistrzostwa Europy. Są to Krzysztof Szpakiewicz i Adrian Poradzisz. Szansę awansu do reprezentacji Polski mają jeszcze Jan Mastela, Mikołaj Krawczyk i Mikołaj Łętocha. Ostatnim etapem kwalifikacji będą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Krotoszynie w dniach 7-8 października - zapowiada trener Ryszard Szpakiewicz.