Sułkowice: Seniorzy bawią się w "Kole"

- To świetny pomysł. Szkoda, że tylko program, a nie na stałe. - Kapitalna atmosfera, ciekawe zajęcia. w ramach projektu Ośrodka Pomocy Społecznej "Koło Seniora” nachwalić się nie mogą i pomysłu, i jego realizacji

Projekt "Koło Seniora” jest realizowany od września do grudnia 2017 r. w Harbutowicach, Krzywaczce i Sułkowicach.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w każdej z tych trzech miejscowości (w pozostałych miejscowościach nie było chętnych). Przeznaczone są dla osób 60 +. Zajęcia koordynują Bożena Moskal i Piotr Budzoń.

Do tej pory w ramach projektu odbyły się: warsztaty artystyczne dekorowania świeczek, warsztaty kulinarne z elementami edukacji z zakresu zdrowego żywienia i zasad dekorowania potraw i stołu, zajęcia sportowo rekreacyjne ukierunkowane na zmniejszenie dolegliwości związanych z układem krążeniowym i oddechowym oraz na poprawę wydolności fizycznej.

Planowane są jeszcze warsztaty artystyczne z malowania na płótnie, szkle, wykonywanie kartek i ozdób świątecznych, biżuterii, szydełkowanie, warsztaty kulinarne, zasady savoir vivre, a także prelekcje na temat zasad zdrowego żywienia. Ponadto uczestnicy projektu zostaną zaproszeni na gminny Dzień Seniora.

Na razie więc "Koło Seniora” to ani nie jest klub, ani nawet koło. Na razie to jest tylko nazwa projektu Ośrodka Pomocy Społecznej w Sułkowicach. Ale jego uczestnicy są bardzo zadowoleni i mają nadzieję na ciąg dalszy.

awz

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach