To ostatnia szansa na obejrzenie „Kłamstwa” Grupy Misterium. Jak zdobyć bezpłatne bilety?

Jeszcze tylko w najbliższy weekend za darmo można obejrzeć najnowszy spektakl Myślenickiej Grupy Misterium pt. „Kłamstwo”

Myślenicka Grupa Misterium zaprezentowała 14 października premierę spektaklu „Kłamstwo”, któremu patronuje arabskie przysłowie „Kłamstwo jest początkiem wszystkich grzechów”. Nie trudno więc zgadnąć, że czteroaktowa sztuka, wyreżyserowana przez Marcina Kobierskiego, dotyczy różnych rodzajów kłamstwa.

Sztuka opowiada o skomplikowanych, mniej lub bardziej uświadomionych, motywacjach działań bohaterów oraz czasem trudnych do przewidzenia konsekwencji dla nieszczerej jednostki, najbliższych jej osób czy funkcjonowania rodziny. Dlatego na scenie zobaczyć można bogaty przekrój postaci: małżeństwa żyjące w zakłamaniu; zagubionych narzeczonych pozostawionych z pytaniem o możliwość (a może konieczność?) budowania szczęścia na kłamstwie; rodziców i dzieci, których skomplikowane relacje oparte są na udawaniu i manipulacji; wielopokoleniowe rodziny z zaburzoną hierarchią wartości, aż po wielki świat celebrytów, którzy – jak się okazuje – swoją tożsamość budują na przemyślanym i dochodowym kłamstwie.

Dlatego w spektaklu uderzające są różne oblicza kłamstwa, półprawdy, niedomówienia, kłamstwa mówione wprost, przemilczenia, ukrywania informacji, udawania… Bohaterami kierują różne motywacje i różne cele, ale właśnie dzięki temu psychologicznemu bogactwu ludzkich zachowań, każdy widz może przeglądnąć się w spektaklowych kreacjach jak w lustrze. Wszystkim nam bowiem grozi – jak bohaterom spektaklu - zagubienie w labiryncie kłamstwa.

Wątkiem scalającym poszczególne akty jest zagadkowa para, której tajemnica rozwiązuje się dopiero w zakończeniu… Spektakl urzeka także poruszającą muzyką i błyskotliwymi, pełnymi humoru dialogami, obrazującymi całą paletę ludzkich zachowań w sytuacjach trudnych i zmuszających do wyborów.


Najbliższe spektakle:
18.11.2017 sobota godz. 18:15
19.11.2017 niedziela godz. 18:15

Rezerwacja wejściówek:
telefon: 537 662 937
email: rezerwacja.misterium@gmail.com
formularz

 

 

Katarzyna Sztangret

 

Czytaj także

Komentarze

  • 11.11.2017 - 17:54
    BRAWO !Super spektakl! Aktorzy pierwsza klasa! Dla wielu Was powinny otworzyć się krakowskie teatry.
    8 Cytuj Zgłoś
  • PANACEUM 21.11.2017 - 17:22
    Warto zobaczyć! :)
    4 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach