Pcim: Czołowe zderzenia busa z osobówką. W busie były dzieci

fot. OSP PCIM

Do czołowego zderzenia doszło w Pcimiu, gdzie w przysiółku Mała Sucha czołowo zderzył się bus wiozący 11 uczniów z osobowym subaru

Do wypadku doszło w czwartek 9 listopada o godz. 7:30 do dyżurnego myślenickiej policji dotarła wiadomość o zdarzeniu drogowym, w którym poszkodowane mogły zostać dzieci.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń skierowanego na miejsce patrolu ruchu drogowego wąską, gminną drogą w Pcimiu (przysiółek Mała Sucha) jechał 66-letni mężczyzna wiozący na zajęcia 11 uczniów z opiekunką do jednej z pcimskich szkół podstawowych.

Zjeżdżając ze wzniesienia w kierunku drogi powiatowej, na łuku drogi w prawo, widząc, że z przeciwnego kierunku nadjeżdża subaru kierowca gimbusa zaczął hamować, tracąc chwilowo panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w lewą przednią część osobówki.

Na miejscu oprócz policji działali ratownicy medyczni, lekarz, strażacy PSP i OSP Pcim. Na obserwacje do myślenickiego szpitala skierowano trzy poszkodowane osoby: dwoje uczniów w wieku 10 i 12 lat oraz dorosłą kobietę, pasażerkę subaru, którym kierował 59-letni mieszkaniec Pcimia.

Po badaniach okazało się, że dzieci doznały jedynie stłuczeń, potłuczeń, natomiast siedząca obok kierowcy osobówki – złamania kości (bez zagrożenia życia). Kierujący obu pojazdów byli trzeźwi. Policja myślenicka prowadzi w sprawie tego wypadku drogowego postępowanie wyjaśniające.

Czytaj także

Komentarze

  • 14.11.2017 - 13:39
    subaru pojdzie jako nofka nismigana na otohandel.com.de.malpa.peeeeeeYL
    1 3 Cytuj Zgłoś
  • sebastian 15.11.2017 - 5:25
    Z całym szacunkiem 66 lat i zawodowo przewozi dzieci...A z drugiej strony wszyscy wiemy jak jeżdżą busiaze i czym. Szczęście że tylko tak się to skończyło
    2 1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach